ترامپ: امریکا باید پایگاه بگرام در افغانستان را حفظ می‌کرد

0

دونالد ترامپ رییس جمهور پیشین امریکا در تازه ترین اظهارات خود در مورد افغانستان گفته که نیروهای نظامی کشورش باید پایگاه بگرام را حفظ می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ آقای ترامپ که خود در زمان ریاست جمهوری‌اش در امریکا، بانی و حامی گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان در قطر بود، در مصاحبه با تلویزیون “ان‌دی‌تی‌وی” هند بار دیگر از دولت جو بایدن برای خروج همه نیروهای ایالات متحده از افغانستان به شدت انتقاد کرد.

او در این مصاحبه که روز جمعه 18 سنبله منتشر شده، تاکید کرده که ایالات متحده پس از خروج از افغانستان باید پایگاه هوایی بگرام را حفظ می‌کرد.

ترامپ، عملیات تخلیه را ضعیف خواند و گفت که خروج از افغانستان با آن شیوه که در ابتدا ارتش و سربازان خارج شدند هرگز نباید صورت می‌گرفت.

او افزود: “ما بیرون شدیم اما بگرام را باید نگه می‌داشتیم.”

آقای ترامپ گفت که در زمان ریاستش تعداد سربازان خود را در افغانستان کاهش داده اما آنها را از این کشور خارج نکرده است.

او با انتقاد از رها کردن میلیاردها دالر تجهیزات نظامی امریکا در افغانستان گفت: “در حالی که مردم و نیروها را بیرون می‌کشید سلاح‌هایتان را هم بیرون می‌آورید.”

این در حالی است که پیش از این نیز بارها حکومت بایدن را در خصوص خروج کامل از افغانستان به بی کفایتی متهم کرده است.

اما؛ دولت بایدن نیز گفته که این اداره، توافقات دولت ترامپ در دوحه را تطبیق کرده است.

نیروهای امریکایی در ماه آگیست سال گذشته پایگاه هوایی بگرام را پیش از خروج از میدان هوایی کابل ترک کردند.

گفتنی است که فاجعه خروج امریکا از افغانستان بسیاری از متحدان جهانی امریکا را نسبت به این کشور بی باور، حیثیت و اعتبار واشنگتن را هم در بعد داخلی و هم در بعد خارجی شدیداً آسیب زد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید