وزارت ارشاد حج و اوقاف طالبان: بیش از 6 میلیون دالر پول‌های باقی مانده حجاج پس داده می‌شوند

0

مسوولان در وزارت ارشاد حج و اوقاف حکومت سرپرست می‌گویند که بیش از 6 میلیون دالر پول‌های باقی مانده حجاج را پس پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛  مولوی نور محمد ثاقب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف امروز شنبه(19 سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت:” مبلغ 6 میلیون و 655 هزار و 637 دالر امریکایی پول باقی مانده حجاج، پس برای حجاج پرداخت می‌شوند”.

او گفت:” ما برای ادای فریضه حج، مجموعاً 53 میلیون و 573 هزار و 547 دالر امریکایی از سوی حجاج تحویل گرفته بودیم که از این رقم به طور مجموعی مبلغ 46 میلیون و 927 هزار و 915 دالر به مصرف رسیده است”.

او افزود: مبلغ 6 میلیون و 655 هزار و 637 دالر پول باقی مانده حجاج پس برای حجاج پرداخت می‌گردد.

مولوی ثاقب گفت: در سال جاری برای ادای فریضه حج، از هر حاجی 4 هزار 130 دالر امریکایی تحویل گرفته بودیم که با تکمیل پروسه و محاسبه دقیق این وزارت، طبق پلان برای هر حاجی مبلغ 515.38 دالر امریکایی پس پرداخت می‌گردد.

به گفته او شفافیت، حساب‌دهی و امانت داری در صدر اولویت‌های وزارت‌اش قرار دارد تا از طریق عرضه خدمات سریع، شفاف و مطمین، در راستای حل مشکلات موجود و تطبیق برنامه‌های موثر که تاثیرات ملموس و مشهود بر حیات اجتماعی و اقتصادی مردم داشته باشد، گام‌های استوار بردارند.

گفتنی است که در سال جاری 13 هزار و 582 تن از افغانستان در مراسم فریضه حج در عربستان سعودی شرکت کرده بودند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید