جبهه‌ی مقاومت: طالبان به جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت ادامه می‌دهد

0

جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان به مناسبت بیست‌ویک‌مین سال‌گرد شهادت احمدشاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان می‌گوید که طالبان به جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت ادامه داده و جنایت‌های آنان روز افزون می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ جبهه‌ی مقاومت روز (جمعه، ۱۸ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای نگاشته است که افغانستان که طی دو دهه‌ی اخیر فضای نسبتاً هم‌زیستی با منطقه و جهان را تجربه کرد؛ اما یک‌بار دیگر توسط طالبان و گروه‌های تروریستی خارجی هم‌دست آن‌ها اشغال شد.

در این اعلامیه آمده است که اکنون میلیون‌ها شهروند کشور دچار فقر، بی‌کاری، آواره‌گی، محرومیت از تحصیل و ممنوعیت از سایر حقوق و آزادی‌های انسانی شده‌اند.

جبهه‌ی مقاومت افزوده است که طالبان با روی‌کرد خشن‌تر از گذشته هم‌چنان به ارتکاب اعمال خلاف شریعت اسلامی، نقض حقوق بشر، جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت ادامه داده و جنایت‌های آنان روز افزون می‌باشد.

در اعلامیه آمده است: «از تمام مردم آزاده و رهروان قهرمان ملی افغانستان می‌طلبیم تا با مبارزات سیاسی، نظامی، اجتماعی، دینی و فرهنگی در برابر گروه نیابتی و تروریستی ظالم و متجاوز، برای رهایی مردم کشور از ظلم، اشغال و تجاوز به تقویت و گسترش مقاومت ملی به‌حیث یک ضرورت شرعی، ملی و تاریخی تلاش کنند.»

قابل ذکر است که احمدشاه مسعود بیست‌ویک‌سال قبل در چنین روزی از اثر حمله انفجاری دو مرد عرب که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند در ولایت تخار جان باخت.

همه ساله ۱۸ سنبله در تقویم کشور رخصتی عمومی بود؛ اما با تسلط طالبان بر افغانستان آنان‌ این روز را از تقویم‌ افغانستان حذف کردند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید