سلتیک 0-3 رئال؛ شروع توفانی مدافع عنوان قهرمانی

0

رئال مادرید، مدافع عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ، 0-3 در زمین سلتیک پیروز شد و فصل جدید لیگ قهرمانان را قدرتمندانه شروع کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ از هفته اول دور گروهی لیگ قهرمانان سلتیک میزبان رئال مادرید بود. سلتیک آخرین بار 42 سال پیش در زمین خود برابر رئال به میدان رفته بود و با دو گل نیز پیروز شد. رئال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ، بازی را بهتر شروع کرد و خیلی زود بر توپ و میدان مسلط شد اما قادر به خلق موقعیت گل نبود. در عوض سلتیک روی ضدحملات خطرناک نشان می داد.

دقیقه 11 پاس عمقی ژوتا برای آبادا می توانست خطرساز شود ولی ضربه او آرام بود و توپ در اختیار تیبو کورتوا قرار گرفت. دقیقه 21 بازی اولین موقعیت 100 درصد گلزنی را سلتیک خلق کرد.

شوت کالوم مک گرگور، کاپیتان سلتیک، با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد. در این صحنه کورتوا فقط نظاره گر توپ بود و نمی توانست هیچ کاری انجام دهد.

دقیقه 29 بازی کریم بنزما به دلیل مصدومیت از ناحیه زانوی راست تعویض شد و جای خود را به ادن هازارد داد. یک دقیقه بعد شوت فده والورده از بیرون محوطه جریمه با اختلافی اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 41 رئال چیزی تا رسیدن به گل اول فاصله نداشت ولی توپ ارسالی دنی کارواخال از سمت راست در تیر دوم به هازارد نرسید و با دخالت مدافع سلتیک راهی کرنر شد.

یک دقیقه بعد وینسیوس روی پاس عالی هازارد با جو هارت، گلر سلتیک، تک به تک شد اما در این صحنه هارت بود که موفق تر عمل کرد و توپ را برگشت داد. در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل تمام شد.

درشروع نیمه دوم شاهد یک تغییر در رئال بودیم. ادر میلیتائو به دلیل مصدومیت از ناحیه زانوی چپ، جای خود را به آنتونیو رودیگر داد.

دقیقه 47 سلتیک چیزی تا رسیدن به گل فاصله نداشت ولی ضربه آرام مائدا از چند قدمی دروازه در اختیار تیبو کورتوا قرار گرفت.

در حالی که سلتیک برتری محسوسی داشت، این رئال مادرید بود که در دقیقه 56 به گل دست یافت. گلی که شبیه به گل فینال لیگ قهرمانان فصل گذشته بود. این بار هم فده والورده از سمت راست توپی را به تیر دوم فرستاد و وینیسیوس با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد.

رئال که روحیه گرفته بود، دقیقه 60 به گل دوم رسید. پیشروی عالی ادن هازارد به درون محوطه جریمه و پاس او به لوکا مودریچ، باعث ثبت گل دوم رئال شد. ضربه بیرون پای ستاره کروات با برخورد به دست‌ هارت وارد دروازه شد.

رئال در دقیقه 77 فاصله را بیشتر هم کرد. تونی کروس با یک پاس فوق العاده دنی کارواخال را در سمت راست محوطه جریمه سلتیک صاحب توپ کرد. کارواخال هم توپ را در دهانه دروازه برای هازارد فرستاد و پای ستاره بلژیکی هم در فصل جاری به گل باز شد.

در نهایت رئال مادرید این بازی را 0-3 برد و سه امتیاز شیرین را کسب کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید