فیسبوک درصورت انتشار اخبار قدیمی به کاربر هشدار می‌دهد

0

فیسبوک قابلیتی را به پلتفرم اضافه کرد که درصورت بازنشر یک خبر قدیمی به کاربر هشدار می‌دهد. قابلیت جدید در مسیر بهبود اطلاع‌رسانی پیاده‌سازی می‌شود.

طبق بیانیه‌ای که فیسبوک منتشر کرد، توسعه‌ی امکان جدید در مسیر پاسخ به نگرانی‌هایی بود که پیرامون انتشار محتوا و اخبار قدیمی ایجاد شد. فیسبوک می‌گوید برخی کاربران، محتوای قدیمی بازنشرشده را جدید و معتبر تصور می‌کنند که بر درک و تصمیم‌گیری آن‌ها براساس اخبار، تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال بازنشر یک خبر حادثه‌ای از چند سال قبل، شاید توسط برخی از کاربران به خبری جدید تفسیر شود. درنتیجه پیامد‌های متعددی بر رفتار و تصمیم‌گیری کاربران خواهد داشت.

فیسبوک اولین شرکتی نیست که مدیریت بازنشر محتوای قدیمی را در دستور کار قرار می‌دهد. گاردین سال گذشته امکانی را به پلتفرم خود اضافه کرد تا اخبار قدیمی را برچسب‌گذاری کند. با پیاده‌سازی قابلیت جدید، زمانی‌که اخبار قدیمی رسانه‌ی مذکور در شبکه‌های اجتماعی بازنشر می‌شوند، سال انتشار نیز در عکس بندانگشتی آن‌ها دیده می‌شود. گاردین در ارتباط با پیاده‌سازی امکان جدید گفته بود شاید با استفاده از این ابزار بتوان سوءاستفاده از اخبار قدیمی و ایجاد شبهه پیرامون رخدادهای کنونی را به حداقل رساند.

علاوه بر فیسبوک، شبکه‌های اجتماعی متعدد دیگر هم تلاش می‌کنند تا رفتار کاربران را در پلتفرم خود بهبود دهند. سال گذشته اینستاگرام قابلیتی را اضافه کرد که در هنگام نوشتن توضیحات «احتمالا توهین‌آمیز» توسط کاربر برای عکس‌‌ها، به او هشدار می‌دهد. توییتر هم به‌تازگی امکانی را به پلتفرم خود اضافه کرد تا کاربران را به خواندن دقیق مقاله‌ها پیش از ریتوییت‌ کردن آن‌ها تشویق کند.

منبع THEVERGE

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید