بازگشایی مکاتب دخترانه درپکتیا؛ مجاهد: نمی‌دانیم به دستور کی مکاتب بازگشایی شده است

0

منابع محلی از بازگشایی مکتب‌های دخترانه بالاتر از صنف ششم در گردیز؛ مرکز ولایت پکتیا خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ منابع می‌گویند که فشار مردم بر طالبان، باعث شد تا مکتب‌های دخترانه بالاتر از صنف ششم از اوایل هفته جاری به این طرف به روی دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم باز شود.

گفته می‌شود این کار به دستور رسمی مسئولان محلی پکتیا و وزارت معارف طالبان انجام نشده؛ بلکه پس از یک‌سال انتظار، در‌خواست مکرر مدیران مکتب‌ها و فشار مردمی سبب شده تا دختران به مکتب بازگردند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست در واکنش به بازگشایی مکاتب دخترانه بالاتر از صنف ششم در ولایت پکتیا می‌گوید که در این مورد اطلاعات دقیق بدست نداریم.

آقای مجاهد امروز سه شنبه(15 سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت: بازگشایی مکاتب از طرف وزارت معارف اعلام می‌شوند هر زمانی که اجازه بازگشایی مکاتب داده شود به گونه یک سان در تمام ولایات مکاتب باز خواهد شد، چون یک ضرورت است.

او در مورد خبرهای نشر شده درباره بازگشایی مکاتب دخترانه بالاتر از صنف ششم در ولایت پکتیا گفت:” در این مورد هنوز اطلاعات دقیق دردست ندارم و در زمینه بررسی‌ها جریان دارد که مکاتب در ولایت یاد شده با کدام تدابیر و به هدایت کی باز شده اند”.

این درحالی است که خالقیار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت پکتیا روز گذشته به رسانه‌ها گفته که شماری از مکاتب دخترانه بالاتر از صنف ششم در آن ولایت بازشده است.

با تسلط بیش از یک ساله امارت اسلامی در افغانستان مکاتب دخترانه بالاتر از صنف ششم تا هنوز مسدود می‌باشند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید