ضعف در تامین امنیت حامیان، چالش جدی فراروی امارت اسلامی

0

پس از انفجارهای متعدد در هفته های اخیر در مراکز مذهبی و هدف قرار گرفتن حامیان داخلی حکومت طالبان و انفجار دوشنبه صبح در مقابل سفارت روسیه، که یک نهاد سیاسی به شمار می رود، به نظر می رسد طراحان حملات تروریستی در افغانستان علاوه بر دامن زدن به اختلافات داخلی به دنبال ایجاد تنش و اختلاف میان حکومت طالبان و کشورهای حامی آن نیز می باشند.
از همین رو سفارت کشور روسیه به عنوان یکی از معدود کشورهایی که به فعالیت سفارت خود در کابل همچنان ادامه می دهد، مورد هجوم قرار گرفته و دو تن از دیپلمات های آن جان خود را از دست می دهند.
از سوی دیگر ضعف طالبان در تامین امنیت حامیان خویش و مراکز مهم سیاسی و مذهبی آنان، تبدیل به چالشی جدی برای آنان در سطح منطقه و بین الملل شده است به نحوی که حامیان داخلی و خارجی این حکومت که اکنون مورد تهدیدات جدی قرار گرفته و قربانی میدهند، خواستار واکنش جدی طالبان در خصوص مقابله با عاملان و طراحان این حملات شده اند.
لذا به نظر می رسد ادامه روند کنونی به نفع طالبان نبوده و انفعال آنان در مقابل این گونه حملات و عدم برخورد جدی با این دست حملات، باعث می شود تا حامیان سیاسی داخلی و خارجی خود را از دست بدهند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید