سخنگوی جبهه مقاومت: ما در 6 ولایت افغانستان و با چهار هزار نیرو آموزش‌دیده، علیه طالبان می‌جنگیم

0

علی‌میثم نظری، مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افغانستان، گفته است که مقاومت در سال گذشته افزایش یافته و در شش ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان، با نیرویی متشکل از چهار هزار جنگجوی آموزش‌دیده، علیه طالبان می‌جنگد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ نظری روز سه‌شنبه، ۸ سنبله، در صحبت با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته است: «آنچه برای ما آشکار است این است که به دلیل موقف‌گیری طالبان در برابر حقوق زنان، حقوق بشر، دموکراسی و تروریسم، راه حل سیاسی برای پایان دادن به درگیری در افغانستان قابل اجرا نیست. یا ما کشور را باید از دست طالبان آزاد کنیم یا آن‌ها را مجبور به تغییر و پذیرش روند صلح کنیم.»

نظری افزوده است که آن‌ها از کشورهای مختلف خواسته‌اند که به جبهه مقاومت کمک کنند؛ اما به جز حمایت‌های سیاسی و اخلاقی از سوی کشورهایی مانند تاجیکستان، بقیه کشور‌ها به مسایل افغانستان علاقه نشان نداده‌اند.

نظری همچنان افزوده است: «در زمستان گذشته، ما در شش ولایت در شمال افغانستان حضور نظامی داشتیم: پنجشیر، کاپیسا، بغلان، بدخشان، تخار و پروان.»

مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت همچنان افزوده است: «ما توانسته‌ایم تلفات خود را بسیار پایین نگه داریم؛ زیرا بلندی‌ها را در اختیار داریم. جنگ‌جویان طالبان که از جنوب افغانسان، از قندهار و هلمند می‌آیند برای جنگ در کوه‌ها آموزش ندیده‌اند.»

نظری در ادامه گفته است که طالبان با گروه‌های تروریستی منطقه‌ای و بین‌المللی رابطه دارند و گروه‌هایی مانند جماعت انصارالله، جنبش اسلامی اوزبیکستان، طالبان پاکستانی و القاعده اکنون در افغانستان حضور دارند.

نظری همچنان درباره رابطه طالبان با سایر گروه‌های تروریستی گفته است که طالبان افغانستان را به پناهگاه تروریسم بدل کرده‌اند. به‌گونه مثال، طالبان در حال حاضر، گروه تروریستی جماعت انصارالله را که متشکل از اتباع تاجیکستان است، با سلاح‌های ساخت امریکا مسلح و تجهیز کرده‌ و به آن‌ها اجازه داده‌ تا در مرز تاجیکستان مستقر شوند.

مسوول روابط خارجی جبهه مقاومت همچنان علاوه کرده است: «چشم‌انداز ما برای آینده افغانستان یک جمهوری دموکراتیک و غیر متمرکز است که در آن تک‌تک شهروندان بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب و جنسیت از حقوق برابر برخوردار خواهند بود.»

جبهه مقاومت ملی افغانستان اتحادی از مخالفان گروه طالبان است که پس از سقوط کابل تحت رهبری احمد مسعود شکل گرفت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید