صدراعظم آلمان: باید یک سامانه پدافند هوایی مشترک اروپایی ایجاد شود

0

«اولاف شولتز» صدراعظم آلمان معتقد است که «همسایگان» اروپایی باید یک سامانه پدافند هوایی مشترک ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ صدراعظم آلمان ضمن صحبت درباره بهتر شدن موقعیت کشورش برای مواجهه با تهدید گازی روسیه درباره لزوم ایجاد سامانه پدافندی هوایی مشترک اروپایی اظهارنظر کرد.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند، اولاف شولتز صدراعظم آلمان روز سه شنبه (امروز) اعلام کرد که کشورهای اروپایی باید یک سامانه پدافند هوایی مشترک ایجاد کنند و عملا اظهارات پیشین آنگلا مرکل صدراعظم سابق این کشور را درباره این موضوع تایید کرد.

به نفل از راشا تودی، شولتز که در دانشگاه چارلز در پراگ پایتخت جمهوری چک گفت: «ما در اروپا کارهای دفاعی زیادی داریم که باید انجام دهیم. آلمان پدافند هوایی آینده را به گونه‌ای طراحی خواهد کرد که همسایگان اروپایی ما در صورت تمایل بتوانند در آن مشارکت داشته باشند».

اظهارات صدراعظم آلمان در شرایطی مطرح شده که پس از توافق ماه گذشته اتحادیه اروپا برای هزینه ۵۰۰ میلیون یورو (۵۰۰.۴ میلیون دلار) جهت افزایش خرید تسلیحات مشترک برای تکمیل ذخایر نظامی که با تحویل تسلیحات به اوکراین تمام شده است، انجام می‌شود.

اولاف شولتز درباره وضعیت آلمان برای مواجهه شدن با تهدید روسیه به منظور کاهش بیشتر صدور انرژی و تاثیر آن روی آلمانی‌ها در فصل زمستان هم صحبت کرد.

به گفته صدراعظم آلمان، اقدامات دولت برای تضمین واردات گاز طی فصل زمستان باعث شده که آلمان برای کاهش صدور گاز روسیه در وضعیت بهتری قرار گیرد.

اولاف شولتز ادامه داد، تدارک دولت آلمان باعث شد که کشور در «قیاس با وضعیت چند ماه قبل در شرایط بسیار بهتری از منظر امنیت عرضه (گاز) قرار گرفته است».

وی همچنین مدعی شد: « ما می‌توانیم به خوبی با تهدیداتی که از سوی روسیه روبرو هستیم، مقابله کنیم که از گاز به عنوان بخشی از استراتژی خود در جنگ علیه اوکراین استفاده می‌کند».

این اظهارات در حالی مطرح شده که «جواشیم ناجل» رئیس بانک مرکزی آلمان اخیرا در یک مصاحبه هشدار که این کشور به دلیل بحران انرژی با بالاترین نرخ تورم در ۷۰ سال اخیر مواجه خواهد شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید