کرونا باعث در سقوط هواپیمای مسافری پاکستان!

0

تیم تحقیقاتی پاکستان شامل مقامات صنعت حمل و نقل هوایی به‌همراهی دولت فرانسه، پس از بررسی و تحلیل داده‌ها و فایل‌های صوتی اعلام کردند که سقوط هواپیمای این کشور در کراچی بر اثر خطای انسانی صورت گرفته است.

به گفته مقامات هواپیمایی پاکستان، کادر پروازی به‌دلیل گفت‌وگو درباره ویروس کرونا، تمرکز خود را از دست داده و در هنگام سقوط کنترلی بر روی اخطارها و هشدارهای صادر شده درباره نزدیک شدن هواپیما به زمین نداشتند.

«غلام سرور خان» وزیر حمل و نقل هوایی پاکستان در این باره گفت: خلبان‌ها مشغول صحبت با یکدیگر درباره کرونا بودند و این موضوع ذهن آنها را مشغول کرده بود چراکه اعضای خانواده‌ آنها به آن مبتلا شده بودند.

به نوشته رادیو پاکستان، سرور خان همچنین افزود که گزارش اولیه نشان می‌دهد خلبانان و کادر پروازی از پروتکل‌های استاندارد چشم پوشی کرده بودند.

هواپیمای مسافربری شرکت بین‌المللی پاکستان با ۹۷ سرنشین که از شهر لاهور به سوی کراچی در حرکت بود، ۲۲ می در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی جناح در شهر کراچی، در یک منطقه مسکونی سقوط کرد.

این سانحه ویرانگر چند روز بعد از آن اتفاق افتاد که پروازهای پاکستان که به‌دلیل شیوع کرونا متوقف شده بودند، دوباره از سر گرفته شده بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید