نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان : مخربین داخلی و خارجی تلاش دارند تا روند صلح مختل شود

0

زلمی خلیلزاد؛ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای افغانستان بامداد امروز در واکنش به حمله مسلحانه به کارمندان زندان بگرام در یک پیام توییتری گفته‌است امریکا حمله بر دادستان‌هایی که رهایی زندانیان را تسهیل می‌کردند، به شدت تقبیح می‌کند.

وی گفته است که این حمله از سوی دشمنان صلح صورت گرفته است و امریکا خواهان بررسی جامع این حمله است تا عاملان آن شناسایی و به عدالت سپرده شوند.

او افزوده است: «این حمله نشان‌دهنده آن‌چه است که همه ما می‌دانیم: مخربین سعی دارند تا روند را مختل و به تأخیر بیاندازند.»

نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان از دولت و طالبان خواسته است که هراس نکنند و برای رسیدن به مذاکرات بین‌الافغانی تلاش کنند.

خلیل‌زاد نوشته که در مذاکرات بین‌الافغانی بر یک آتش‌بس جامع و توافق سیاسی مذاکره شده‌ می‌تواند و دو طرف هر چه زودتر گام‌های ضروری را برای شروع آن بردارند.

این در حالیست که موتر حامل کارمندان دادستانی کل روز گذشته (دوشنبه) در ولسوالی ده‌سبز هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و پنج کارمند این مرکز کشته شدند.

از سویی دیگر روز گذشته دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که هفته گذشته خونین‌ترین هفته در 19 سال اخیر برای نظامیان کشور بوده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید