23.1 C
Kabul
چهارشنبه ۱۳ میزان, ۱۴۰۱
خانه بین الملل فیسبوک، ستایش از طالبان، طرفداری و نمایندگی از آنان را در این...

فیسبوک، ستایش از طالبان، طرفداری و نمایندگی از آنان را در این شبکه‌ای اجتماعی ممنوع کرد

0

شرکت متا که فیسبوک و اینستاگرام در زیر مجموعه‌ی این اسم تجاری فعالیت می‌کنند گفته است که دسترسی طالبان به این شبکه‌ای اجتماعی را قطع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ سخنگوی متا در گفتگو با بی‌‌بی‌سی گفته است که کارشناسان ما به نتیجه رسیده‌اند که «آسیب محتوای این حساب‌ها بیشتر از جنبه‌ی خبری آن‌هاست.»

سخنگوی متا همچنان به بی‌بی‌سی گفته است که «حساب‌هایی که توسط یا از طرف طالبان اداره می‌شوند را حذف می‌کنیم. ستایش، حمایت و نمایندگی از آنها ممنوع است.»

این شرکت در هفته گذشته صفحات دو مرکز رسانه‌ای عمده‌ی طالبان را که شامل تلویزیون ملی و آژانس خبری باختر می‌شود، پاک کرد و در گذشته نیز، به تاریخ ۱۷ اگست ۲۰۲۱ نیز به عنوان یک شبکه‌ی جهانی، برای کاربرانی که در افغانستان اند، این قابلیت را فراهم کرد که بتوانند، با یک دستورالعمل ساده، لیست دوستان و فعالیت‌های فیس‌بوکی و سایر اطلاعات شخصی‌شان را پنهان نگه دارند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به بسته شدن آدرس‌های مجازی این دو مرکز خبررسانی آنان گفته بود است که «شعار آزادی بیان برای فریب سایر ملت‌ها به کار می‌رود.»

در حال حاضر، دو آدرس پر بازدید طالبان از دسترس خارج است و هنوز از بسته شدن حساب‌های شخصی مقامات طالبان در فیسبوک گزارشی دریافت نکرده‌ایم.

به دنبال این اقدام فیسبوک، کاربران توییتر که اهل افغانستان اند نیز با راه‌اندازی کارزار توییتری خواستار قطع دسترسی طالبان به این شبکه‌ی اجتماعی شدند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید