بزرگترین مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی در افغانستان به زودی افتتاح می شود

0

 در راستای اهداف اقتصادی ایران و وجود مناسبات تجاری میان ایران و افغانستان با توجه به شرایط خوب و امنیت فعلی در دولت افغانستان تنها مرکز تجاری و بزرگترین نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی با مجوز رسمی از سازمان توسعه تجارت ایران در شهر کابل برپا  و ۱۵ سرطان افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ به نقل از ایرنا، افغانستان با جمعیتی بالغ بر ۴۰ میلیون نفر و اقتصادی واردات محور و مسبوق به سابقه واردات محصولات ایرانی بستر مناسبی  برای عرضه کالاهای ایرانی می باشد.

مرکز تجاری و نمایشگاه دائمی ایران با مساحتی بالغ بر ۷ هزار مترمربع تجاری در ۴ طبقه و ۱۱ طبقه اداری مسکونی و ۴هزار و ۲۰۰ متر انبار اختصاصی در موقعیت جغرافیایی مناسب در شهر کابل، به عنوان بزرگترین مرکز مراودات تجاری دو کشور دوست و همسایه، ایران و افغانستان احداث شد و طبق برنامه قرار است ۱۵ سرطان افتتاح شود.

شرکت « بارکاو تجارت بارمان» با تلاش بی وقفه بستری دائمی برای توسعه پایدار محصولات ایرانی در کشور افغانستان فراهم ساخته است.

از خدمات این مرکز تجاری می توان به مواردی از جمله همکاری در زمینه تمامی امور گمرک و ترخیص و حمل و نقل کالا، مشاوره حقوقی جهت تنظیم و عقد قراردادها، خدمات نقل و انتقال پول و صرافی، تامین و آموزش نیروی کار بومی متخصص و ایجاد ارتباط با واحدهای متقاضی بدون واسطه، تبلیغات سراسری اعم از تبلیغات تلویزیونی و میدانی جهت برندسازی محصولات ایرانی، فعالیت در جهت جذب سرمایه گذار و اعطای نمایندگی شرکت های تولیدی صنعتی و دانش بنیاد ایرانی به سایر ولایت های افغانستان، دعوت از واحدهای تولیدی صنعتی و تجاری افغانستان از سوی وزارت تجارت و اتاق صنایع و معادن افغانستان برای بازدید پیوسته از مرکز تجاری اشاره کرد.

بدین ترتیب برگزاری بزرگترین نمایشگاه توانمندی های صادراتی با محوریت معرفی فرصت های  مشترک می تواند تحول و شکوفایی بسزایی بر اقتصاد دو کشور داشته باشد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید