دیدار عبدالله عبدالله با نماینده ویژه وزارت خارجه قطر

0
صلح

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی با مطلق بن ماجد القحطانی، نماینده‌ی ویژه‌ی وزیر خارجه‌ی قطر در حل منازعات دیدار کرده و دو طرف در مورد محل و زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کرده‌اند.

در اعلامیه‌ای که از سوی شورای عالی مصالحه‌ی ملی به نشر رسیده، آمده است که این دیدار پس از چاشت دیروز (چهارشنبه، ۲۱ جوزا) در کاخ سپیدار صورت گرفت.

عبدالله در این دیدار گفته که صلح از اولویت‌های حکومت و مردم افغانستان است و طرف دولت افغانستان آماده‌ی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و دست‌یافتن به صلح دایمی است.

آقای قحطانی نیز گفته است که کشورش آماده است تا افغانستان را به دست‌یابی به صلح پایدار و دایمی کمک کند. او گفته است: «قطر و افغانستان دو کشور برادر اند و ما با پشتیبانی از دستاوردهای سالیان اخیر در افغانستان، خواهان قطع جنگ، استقرار صلح و دست‌یافتن به رفاه و توسعه در افغانستان هستیم.»

به نقل از اعلامیه‌ی شورای عالی مصالحه‌ی ملی، دوطرف علاوه بر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی در این دیدار، در مورد روند رهایی زندانیان طالبان و دولت افغانستان نیز بحث و تبادل‌نظر کرده‌اند.

این درحالی است که کشور قطر از چند سال به این طرف میزبان دفتر سیاسی گروه طالبان می‌باشد. در این کشور همچنان چندین دور مذاکرات صلح میان گروه طالبان و امریکا نیز برگزار شد و سرانجام توافق‌نامه‌ی میان دو طرف در آن جا به امضا رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید