ملا یعقوب،سرپرست وزارت دفاع طالبان: اجازه نخواهیم داد که کسی در داخل یا خارج امنیت ما را مختل کند

0

ملا محمد یعقوب سرپرست وزارت دفاع طالبان می‌گوید ما به کسی اجازه نمی‌دهیم که در داخل امنیت ما را مختل کرده و یا از خارج امارت اسلامی را تهدید کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ملا یعقوب که امروز یکشنبه(4 ثور) در مراسم یاد بود از نهمین سالروز ( ملا محمد عمر رهبر پیشین و بنیان‌گذار تحریک طالبان) در کابل صحبت می‌کرد گفت: امروز دنیا دربرابر ما استاده و نیت کشور‌های همسایه هم نسبت به ما خوب نیست که نمونه آشکار آن، تجاوز آنها بالای خاک ما در کنر می‌باشد.

او حفاظت از افراد و خاک افغانستان را مسوولیت بزرگ امارت اسلامی خوانده گفت:” ما به عاملین حوادث اخیر که در چند روز گذشته در نقاط  مختلف کشور به وقوع پیوست که دشمنان وطن و ملت مسلمان افغانستان می‌باشند، می‌گویم که با چنین حملات بز دلانه به اهداف شوم خود نمی‌رسید”.

سرپرست وزارت دفاع خطاب به عاملین انفجارات اخیر گفت:” ما تمام اهداف شوم شما را خنثی کرده و نمی‌گذاریم که کسی امنیت داخلی ما را مختل کرده و یا از خارج ما را تهدید کند ما برای اخلال‌گر جواب دندان شکن داده و هیچ وارخطایی هم نداریم”.

ازسوی هم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری رئیس الوزرای حکومت سرپرست طالبان می‌گوید که ما تصمیم نداریم که خاک افغانستان علیه کشور‌های همسایه و دیگران استفاده شوند اما عین توقع را از دیگران هم داریم.

این گفته‌ها درحالی مطرح  می‌شود که در انفجارات و حملات انتحاری جداگانه هفته گذشته در ولایات کابل، مزار و کندز ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.

سه انفجار پی هم در مکتب عبدالرحیم شهید و مرکز آموزشی ممتاز  در غرب کابل رخ داد که به اساس معلومات پولیس کابل 6 تن شهید و 14 تن دیگر زخمی شدند.

انفجار مرگبار دیگر روز پنج‌شنبه هفته گذشته در مسجد سه دکان شهر مزار شریف رخ داده بود که در نتیجه آن بیش از 100 تن شهید و زخمی شدند.

در حمله مشابه روز جمعه 2 ثور در داخل مسجدی در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز به وقوع پیوست که در نتیجه آن 33 نمازگزار شهید و بیش از 40 دیگر زخمی شدند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید