آخرین جزییات از انفجار در مسجد قندوز؛ طالبان شمار تلفات را ۳۳ کشته و ۴۳ زخمی اعلام کرد

0

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان اعلام کرده است که در حمله به مسجد مولوی سکندر در ولسوالی امام‌صاحب ولایت قندوز، ۳۳ غیرنظامیان به‌شمول کودکان کشته و ۴۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ مجاهد در رشته‌تویتی نوشته است که عاملان این رویداد عناصر «فتنه گر و شریر» هستند که به‌زودی بازداشت و مجازات خواهند شد.

این انفجار حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه‌ی بعد از ظهر امروز (جمعه، ۲ ثور) هنگامی رخ داده است که نمازگزاران و طلبه‌ها پس از ادای نماز جمعه درحال تشکیل حلقه‌ی ذکر بوده‌اند.

منابع مردمی به رسانه‌ها گفته‌اند که در این رویداد دست‌کم ۶۰ نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

طالبان در مورد نوعیت این انفجار تا کنون چیزی نگفته‌اند، اما یک منبع مردمی در ولسوالی امام صاحب گفته است که مواد انفجاری در کنار ستون مسجد جاسازی شده بود که در نتیجه‌ی آن ستون تخریب شده است.

مسئولیت این انفجار را تا کنون هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

این انفجار یک روز پس از حمله‌ی خونین به نمازگزاران مسجد «سه دوکان» در مزارشریف، مرکز ولایت بلخ رخ داده است. در این حمله که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، بیش از ۱۲۰ نفر کشته و زخمی شدند.

روز گذشته در مرکز ولایت قندوز نیز انفجاری رخ داده بود که در آن موتر حامل کارمندان میدان هوایی قندوز هدف قرار گرفته بود. به‌گفته‌ی منابع، در این رویداد سه نفر کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مسئولیت این رویداد را گروه داعش بر عهده گرفته بود.

انفجار در مسجد «خانقای مولوی سکندر»

شفقتناافغانستان-  لحظاتی پیش یک انفجار در داخل مسجد «خانقای مولوی سکندر» در ولسوالی امام‌صاحب قندوز رخ داد.

به گزارش شفقناافغانستان؛ مطیع‌الله روحانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت قندوز وقوع انفجار در مسجدی در ولسوالی امام صاحب این ولایت را تایید می‌کند، اما جزئیات نمی‌دهد.

منابع محلی از ولایت قندوز گزارش می دهند که حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه پس از چاشت امروز جمعه ۲ ثور یک انفجار در داخل مسجد «خانقای مولوی سکندر» در ولسوالی امام صاحب رخ داده است.

به‌گفته‌ این منابع، پس از پایان نماز جمعه و در هنگام تشکیل حلقه‌ ذکر، انفجار صورت گرفته است.

همچنین منابع می‌گویند مین در گوشه ستون مسجد جاسازی شده بود که در نتیجه آن ستون نیز تخریب شده است.

نوعیت و میزان تلفات این انفجار تاکنون مشخص نشده است اما شاهدان عینی می گویند از این حادثه تا اکنون بیش از ۳۰ کشته و زخمی از به شفاخانه ولسوالی امام صاحب انتقال یافته است.

مسؤلان محلی در قندوز تا کنون در این مورد چیزی نگفته اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید