انفجار در مسجد شیعیان مزارشریف ۳۰ تن کشته و ۸۰ زخمی برجا گذاشت

0

منابع در شفاخانه مرکزی ولایت بلخ (ابوعلی سینا) می‌گویند که از انفجار امروز در یک مسجد شیعیان، 30 کشته و 80 زخمی به این مرکز صحی انتقال داده شده‌اند.

منابع موثق در مزار شریف، مرکز ولایت بلخ تأیید می‌کنند که در نتیجه انفجار در یک مسجد شعییان در این ولایت بیش از ۳۰ تن کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛این منابع امروز پنج‌شنبه، ۱ ثور می‌گویند که در نتیجه این انفجار تا کنون بیش از ۸۰ زحمی به شفاخانه حوزه‌ای مزار شریف انتقال داده شده‌اند.

منابع همچنان تأیید می‌کنند که ارقام کشته‌شده‌گان بالاتر از ۳۰ تن می‌باشد. به گفته آنان آمار کشته‌شده‌گان و زخمیان در حال افزایش است و این آمار ابتدایی است.

پیشتر منابع  گفته بودند که حوالی ساعت ۱۲:۴۰ چاشت امروز پنج‌شنبه، ۱ ثور در داخل یک‌ مسجد در شهر مزار شریف انفجار رخ داده است.

این در حالی است که پیش از وقوع انفجار در مزار شریف، دو‌ انفجار پیهم در کابل رخ داد که به گفته منابع در نتیجه آن دو کودک زخم برداشتند.

همچنان امروز در انفجار ماین جاسازی‌شده‌ در کندز ۴ نفر کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند. حوالی بامداد امروز در نتیجه انفجار ماین کنار جاده‌ای در ولسوالی خوگیانی ننگرهار نیز ۴ طالب کشته شدند.

گفتنی است که در روزهای اخیر حملات انتحاری و انفجاری در کشور افزایش یافته است. دو روز پیش در نتیجه انفجارهای پیهم در مکتب عبدالرحیم شهید و آموزشگاه ممتاز در غرب کابل ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.

تاکنون مسئولیت این رویدادها را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید