سازمان ملل: ۱۲ میلیون نفر در جنگ اوکراین آواره شده‌اند

0

سازمان ملل متحد روز گذشته اعلام کرد که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکنون یک چهارم مردم این کشور آواره شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛استفان دوژاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد که در یک نشست مطبوعاتی حضور یافته بود با ارائه گزارشی از شرایط جنگ در اوکراین گفت، حدود ۱۲ میلیون نفر در نتیجه این جنگ بی‌خانمان شده‌اند که این آمار شامل ۴.۹ میلیون پناه‌جو و ۷.۱ میلیون نفری می‌شود که همچنان در خاک اوکراین به‌سرمی‌برند.

این مقام سازمان ملل متحد در ادامه سخنان خود به نقل از سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد که طی کمتر از دو ماه جنگ ۱۳۶ مورد حمله به مراکز درمان و خدمات بهداشتی در اوکراین صورت گرفته که در نتیجه آن دست‌کم ۷۳ نفر کشته و ۵۲ نفر نیز مجروح شده‌اند.

وی افزود، حملات به مراکز درمانی در اوکراین بیش از ۶۸ درصد تمام حملاتی می‌شود که به مراکز درمانی سراسر جهان طی سال جاری میلادی صورت گرفته است.

سخنگوی سازمان ملل همچنین گفت که این نهاد اکنون بیش از هزار و ۳۰۰ کارمند در اوکراین دارد که در ۸ مرکز عملیاتی در سراسر کشور مشغول به کار هستند.

او در نهایت گفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، «عمیقا نگران» ادامه حملات در اوکراین است ، حملاتی که به کشته شدن غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های این کشور می‌انجامد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید