طالبان: فلسفه فتنه داعش این است که چرا امارت دربرابر یک قوم خاص نمی‌جنگد

0

طالبان در واکنش به انفجارات روز گذشته در غرب کابل می‌گویند که امارت اسلامی در یک دهه اخیر بزرگترین قربانی برای دفاع از وحدت ملی داده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی امارت شب گذشته(30 حمل) در صفحه تویترش نوشته:” امارت اسلامی در یک دهه‌ی اخیر بزرگ‌ترین قربانی‌ها را برای دفاع از وحدت ملی داده است”.

او نوشته:” یکی از دلایل عمده‌ی آوردن فتنه داعش در افغانستان و قرار دادن آن در مصاف امارت اسلامی همین بود که‌ امارت اسلامی چرا‌ در برابر یک قوم خاص نمی‌جنگد و چرا‌ آن قوم را قتل عام نمی‌کند؟”.

معاون سخنگوی طالبان گفته:” امارت اسلامی در جهاد و مقاومت 20 ساله علیه استعمار‌غربی، هرگز‌ آماده نشد تا از انگیزه‌های قومی، نژادی و مذهبی استفاده کند، بلکه با دادن بیش از هزار شهید دربرابر فتنه‌های همچو داعش، بر موقف خود مبنی بر وحدت ملی ایستادگی نمود و از جنگ‌های خانمان‌سوز داخلی/قومی جلوگیری نمود”.

این گفته‌ها درحالی مطرح می‌شود که مقامات حکومت پیشین طالبان را مسوول انفجارات روز گذشته در غرب کابل دانسته است.

امرالله صالح معاون اول حکومت ساقط شده در صفحه فیسبوک‌اش نوشته:” طالبان به عنوان مخترع و آغاز گر این نوع حملات ضد بشریت و ضد دین هیچ نوع جایگاه اخلاقی و انسانی ندارند تا آنرا محکوم نمایند و یا بتوانند خود را بهتر و برتر از داعش معرفی کنند”.

از سوی هم مارشال دوستم معاون حکومت اسبق نیز در واکنش به این حملات گفته:” من طالبان را عامل اصلی این جنایت می‌دانم”.

گفتنی است که به اساس معلومات فرماندهی پولیس کابل در حملات انفجاری روز گذشته در غرب کابل 6 تن شهید و 11 تن دیگر زخمی شده اند اما شاهدان عینی آمار شهدا را نزدیک به 70 تن و زخمی‌ها حدود 300 تن می‌گویند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید