مجاهد: نمی‌گذاریم که باردیگر بمباردمان بالای خاک ما تکرار شود/مشکلات پیش آمده باید از راه دپیلماسی حل شود

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی با تاکید بر دفاع از خاک افغانستان می‌گوید که ما نمی‌گذاریم بار دیگر بمباردمان پاکستانی‌ها بالای خاک ما تکرار شود.

آقای مجاهد که امروز دوشنبه(29 حمل) در میدان هوایی بین المللی کابل با رسانه‌ها صحبت می‌کرد گفت:” ما با تاکید بر موضع خویش بمباردمان پاکستانی‌ها را محکوم کرده و آنرا چیز بدی می‌دانیم و خواهان این هستیم که دیگر چنین چیزی تکرار نشود و مشکلات پیش آمده از راه دپیلماسی حل شود”.

سخنگوی طالبان ادعای مقامات پاکستان مبنی بر حضور طالبان پاکستانی در خاک افغانستان را رد کرده گفت:” ما حضور طالبان پاکستانی در خاک افغانستان را تایید نمی‌کنیم و ما به هیچ کسی هم اجازه نمی‌دهیم که از خاک ما علیه کشور دیگر استفاده کنند”.

ذبیح الله مجاهد تاکید کرد که هیچ تهدیدی از خاک افغانستان متوجه پاکستان نیست”.

او افزود: اگر درکوه‌ها و ساحات ناهموار خط دیورند مشکلاتی وجود دارد باید مشترکآ از طریق گفتگو حل شود نه اینکه بمباردمان صورت بگیرد.

سخنگوی طالبان در پاسخ به سوالی که اگر حملات پاکستانی‌ها در خاک افغانستان ادامه پیدا کند موقف امارت اسلامی چیست؟ گفت:” طبیعی است که از خاک خود دفاع می‌کنیم ولی نمی‌گذاریم که چنین چیزی( بمباردمان) بار دیگر تکرار شود و باید از راه دیپلماسی راه حل پیدا شود”.

این گفته‌ها درحالی مطرح می‌شود که جنگنده‌های پاکستانی ساعت 2 بامداد روز شنبه هفته جاری مناطقی را در ولایات خوست و کنر بمباران کرده اند که در نتیجه آن حدود 50 تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شده اند.

پیش از هم طالبان در واکنش به بمباردمان پاکستانی‌ها به خاک افغانستان هشدار داده بودند که پاکستانی‌ها حوصله افغان‌ها را در چنین مسایل نه‌آزمایند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید