محموله 30 تُنی کمک‌های بشری امارت متحده عربی به کابل رسید

0

در ادامه کمک‌های بشری جهان به افغانستان این بار یک محموله 30 تُنی مواد غذایی امارت متحده عربی به مردم افغانستان به کابل رسید.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی امروز دوشنبه(29 حمل) هنگام دریافت این کمک‌ها در میدان هوایی بین المللی کابل گفت:” 30 تُن مواد غذایی کمک امارت متحده عربی امروز به امارت اسلامی افغانستان تسلیم داده شد و این کمک‌ها از طریق نهاد مربوط به نیازمندان کشور توزیع خواهد شد”.

آقای مجاهد گفت: پیش از این هم چندین محموله کمک‌های بشری امارت متحد عربی به افغانستان رسیده بودند و قرار است این کمک‌ها ادامه داشته باشد.

سخنگوی طالبان گفت: کمک‌های بشری جهان که در اختیار امارت اسلامی قرار می‌گیرند عادلانه با شفافیت کامل در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرند اما برخی کمک‌های که از طریق موسسات بین المللی توزیع می‌شوند در روند توزیع آنها شفافیت وجود ندارد.

برخی کشور‌های جهان ادامه کمک‌های بشری خویش در افغانستان را مشروط به عملکرد حکومت سرپرست کرده است.

ذبیح الله مجاهد از جهان خواست که کمک‌های بشری خویش را مشروط نساخته و اهداف سیاسی خویش را دنبال آنها قرار ندهند چون موضوع ادامه کمک‌های بشری یک بحث انسانی و عاطفی است که باید در این شرایط به مردم افغانستان صورت بگیرد.

این کمک‌ها درحالی صورت می‌گیرد که با تحولات سیاسی و نظامی سال گذشته در افغانستان نهاد‌های بین المللی از بحران بزرگ بشری ناشی از گرسنگی در افغانستان هشدار داده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرده که 24 میلیون نفوس افغانستان زیر خط فقر قرار داشته و نیاز فوری به کمک‌های بشری دارند.

سازمان ملل متحد حدود دو هفته قبل در نشست انلاین سویس خواستار بیش از 4 میلیارد دالر به منظور رسیدگی به وضعیت بشری افغانستان از کشور‌های کمک کننده جهان شده بود اما کشور‌های کمک کننده جهان در آن نشست 2.4 میلیارد دالر کمک به مردم افغانستان را متعهد شده بود که قرار است آن کمک‌ها به زودی به افغانستان سرازیر شوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید