یونیسف: کودکان در افغانستان در معرض خطر سوءتغذیۀ حاد قرار دارند

0

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ پالومه سکودرو، مسئول روابط بین‌الملل صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، گفته که چندین دهه درگیری، خشک‌سالی و فروپاشی اقتصاد رو به رشد افغانستان، سبب ایجاد یک بحران بشری بی‌پیشینه برای کودکان شده است.

او که اخیراً به افغانستان سفر کرده، در توییترش نوشته است: «زمان آن است که درمان نجات‌دهندۀ زندگی به یک میلیون کودک افغان در معرض خطر سوءتغذیۀ حاد، فراهم شود.»

مسئول روابط بین‌الملل یونیسف با دیدن از شفاخانۀ پکتیا گفته ده‌ها مادر در این شفاخانه را ملاقات کرده است که همۀ آنان به‌دنبال کمک فوری برای کودکان مبتلا به سوءتغذیۀ‌شان بودند.

او تأکید کرده است که یونیسف حدود ۷۰ سال برای هر دختر و پسر در افغانستان کار کرده است و اکنون بیش از هر زمانی می‌ماند و به پشتیبانی از این کشور ادامه می‌دهد.

در همین حال، کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان، نیز در توییترش نوشته است که هم‌اکنون شهروندان افغانستان با یک بحران بی‌پیشینۀ ناامنی غذایی و سوءتغذیه روبه‌رو اند و بیش‌ترین آسیب این بحران را زنان و کودکان متحمل شده‌اند.

این سازمان پیش از این نیز، با ابراز نگرانی از وضعیت زنان و کودکان در افغانستان گفته بود که آنان بار بحران انسانی در این کشور را بردوش می‌کشند.

کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان افزوده بود که بسیاری از کودکان در افغانستان برای پشتیبانی از خانواده‌های‌شان، در بیرون از خانه کار یا تکدی‌گری می‌کنند.

این سازمان تأکید کرده بود که پشتیبانی قوی اهداکننده‌گان حیاتی‌ست و باید زنان و دختران در افغانستان به کمک‌های نجات‌دهنده دسترسی داشته باشند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید