واکنش حکمتیار به حذف ریاست احزاب از وزارت عدلیه: حتی آمریکا، ناتو و شوروی هم نتوانستند حزب اسلامی را حذف کنند

0

گلبدین حکمتیار، رئیس حزب اسلامی افغانستان با انتقاد از تصمیم طالبان برای حذف ریاست احزاب از چارچوب وزارت عدلیه گفت که حتی شوروی و ناتو هم نتوانستند حزب اسلامی را حذف کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت؛ گلبدین حکمتیار با انتقاد از حذف ریاست احزاب از چارچوب وزارت عدلیه طالبان گفت که شوروی و ناتو هم نتوانستند حزب اسلامی را حذف کنند.

وی با اظهار اینکه بدون احزاب سیاسی ایجاد دولت قوی ممکن نیست و مبارزه نیز نتیجه نمی‌دهد، افزود: طالبان برای مقابله با وضعیت کنونی باید ملت را از خود کند.

حکمتیار همچنین اظهار داشت که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا همچنان در آسمان کابل، هرات و قندهار گشت‌زنی می‌کنند، ادامه داد که آمریکا و اروپا از جبهه‌های جنگی علیه طالبان حمایت می‌کنند.

رئیس حزب اسلامی خطاب به طالبان تصریح کرد که «برای حاکمیت فقط دو راه وجود دارد، کودتا و جنگ و یا هم مراجعه به رأی مردم، راه سومی وجود ندارد. راه اسلام راه مراجعه به رأی و نظر مردم است».

حکمتیار رئیس حزب اسلامی سال گذشته و پیش از سقوط کابل از طالبان خواسته بود تا با حزبش برای پایان به بحران افغانستان یک ائتلاف تشکیل دهد.

وی گفته بود که طالبان و حزب اسلامی منافع و ارزش‌های مشترک دارند بنابراین با ائتلاف برای پایه گذاری یک نظام اسلامی بطور مشترک فعالیت‌های سیاسی خودشان را آغاز کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید