کشته شدن ۱۱ نیروی امینی در بدخشان

0

ثناالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس بدخشان در صحبت با خبرنامه گفت که این رویداد بامداد امروز(شنبه، ۱۷جوزا) در ولسوالی خاش ولایت بدخشان زمانی رخ داد که این فرمانده محلی می‌خواست به کمک نیروهای امنیتی برود.

او تصریح کرد که درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در منطقه درخان ولسوالی خاش بدخشان جریان داشت و این فرمانده محلی می‌خواست به کمک نیروهای دولتی برود؛ اما در مسیر راه با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده است. به گفته روحانی، در این درگیری نیروهای دولتی و طالبان «حمیدالله» ولسوال خودخوانده شورشیان با یک تن از همرانش نیز کشته شده است.

افزایش تلفات نیروهای امنیتی

روز گذشته نیز نیروهای امنیتی در شاهراه زابل– قندهار آماج یک کمین طالبان قرار گرفتند که در نتیجه آن ۱۰ تن از نیروهای امنیتی کشته شدند.

این همه درحالی است که دولت و گروه طالبان در یک آتش بس اعلام ناشده قرار دارند. منابع از دولت به رسانه‌ها گفته اند که طالبان پس از آتش‌بس سه روزه عید، در هر یک‌شبانه روز به طور اوسط ۳۰حمله را بر نیروهای دولتی انجام می‌دهند. گفته می‌شود که در این حمله‌های طالبان؛ نیروهای دولتی تلفاتی نیز داشته‌اند.

از سویی هم منابع به رسانه‌ها تصریح کرده‌اند که پیش از روزهای عید، حمله‌های گروه طالبان در هر ۲۴ ساعت به طور اوسط به ۱۰۰ حمله می‌رسید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید