سید مسعودکاظمی: روز قدس نماد حق در مقابل باطل

0

همه ساله، جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانى قدس تجلیل می گردد، این روز متعلق به جهان اسلام است.
روز قدس، روز آزمایش بزرگ ملت‌هاى مسلمان است. مسلمین و آزادی خواهان در این روز بى‌واسطه‌ى مقامات رسمى پیام اعتراضی شان را در برابر ظلم ، ستم و اشغالگری رژیم اسرائیل در سرزمین فلسطین و قبله ی اول مسلمانان جهان ابزار می دارند.
دفاع از مسلمانان و ارزش های اسلامی در جهان اسلام مرز نمی شناسد، در روزگاری که افغانستان توسط قشون سرخ شوروی سابق اشغال گردیده بود، جهان اسلام همان دیدی را نسبت به افغانستان داشتند که امروز در برابر فلسطین و قدس شریف دارند.
نادیده گرفتن و بی تفاوت بودن در‌ برابر تهدیدات امّت اسلامی در سراسر جهان به معنای آن نیست که اگر ظالمی در جایی به خواست خود نایل آمد، دیگران را از آن گزندی نخواهد رسید.
خداوند (ج) در قرآن کریم هم می فرماید: ( لَن تَرضا عَنکَ الیَهودُ و لَا النَّصارا حَتّا تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم )هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد تا اینکه از آیین آنان پیروی کنی وتسلیم آنان شوی)

پس تکلیف ایمانی همه ماست که مدافع حدود و ارزش های اسلامی باشیم و هرکــس هرطــور که می تواند باید عمل کند. آنانیکه توان کمک مالی دارد با کمک مالی، آنانیکه توان فعالیت رسانه ای دارد با فعالیت رسانه ای و آنانیکه هم که توان این قبیل کارها را ندارد با فریاد و شعار خود در برابر ظلم و استکبار بایستد.
و نباید فراموش کنیم که این تکلیف نه متخص به پیروان تشیع است و نه متخص به پیروان تسنن، بلکه متخص به هر دو مذهب بزرگ و سایر فرقه های اسلامی در جهان اسلام است و از سویی هم شیعه ای که سنی نباشد شیعه نیست و سنی ای که شیعه نباشد سنی نیست و اگر هردو در کنار هم نباشند مبارزات اسلامی برای آزادی قدس نتیجه بخش نخواهد بود.

سیدمسعودکاظمی

ریاست عمومی بنیاد شهیدکاظمی

معاونت حزب اقتدار ملی افغانستان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید