روز قدس؛ روز تجلی قدرت اسلام و تفکیکِ جبهه خیر و شر

0

« وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»
« ما مي خواهیم بر مستضعفين زمين منّت گذاريم و آن ها را پيشوايان و وارثين زمين قرار دهيم»
سخن با آیه‌ای از قرآن کریم آغاز شد، آیه‌ای که نوید بخش برای ضعفا و مظلومین جهان است.

وعده خداوند بر پیروزی خیر علیه شر است؛ درصورتی که بنده‌گان بر عهد خود استوار باشند و از باورها، اعتقادات و حق خود دست بر ندارند. قدس حق مردم فلسطین و حق مسلمین جهان است، حقی غصب شده توسط زورگویان و متجاوزانی که مدافعین حقوق بشر نیز هستند، داعیه دارانی که ضایع کننده‌گان اصلی حقوق انسانی هستند.
کشور فلسطین در گذشت ادوار شاهد رویدادها و تغییر تحولات دینی و سیاسی مختلف بوده است. میان سالهای(۱۹۲۰_۱۹۴۷) کشور فلسطین تحت سلطه انگلیس بوده و پس از آن در سال ۱۹۴۸ رسماً کشور اسرائیل اعلام استقلال کرد.
یهودیان پس از یهود ستیزی در اروپا و نقاط مختلف جهان با حمایت انگلستان به فلسطین آمدند.
مردم فلسطین به دلیل عدم آگهی از اهداف یهودیان مناطقی را به آنان فروختند. صهیونیست ها با خرید ۲ درصد از اراضی فلسطین و واگذاری ۳ درصد دیگر توسط انگلیسی‌ها به ایشان اعلام ماهیت نموده و کشور اسرائیل را بنا نهادند.
رفته رفته اشغالگری‌های این رژیم غاصب افزایش یافت و امروزه مالکیت ۸۵ درصد از وسعت جغرافیاییِ آن منطقه در اختیار اسرائیلی‌ها است. که این نیز برای آنان کفایت کننده نیست و این رژیم عصیانگر خواستار تخریب بیت المقدس، اولین قبله مسلمین و ایجاد بنایی که به گفته کذب خودشان معبد سلیمان است، هستند.
روز قدس روزیست که پاسخی دندان شکن و خاری در چشم زورگویان و اشغالگران است، زیرا این روز تجلی قدرت اسلام، اتحاد مسلمین و آشکار شدن جبهه شر است در این روز مسلمین یکصدا بر نابودی قدرت های ظالم و مستبد فریاد می زنند و به حمایت مردم مظلوم فلسطین می پردازند. این نه تنها یک همدردی نیست بلکه نمایانگر نمونه‌ای کوچک از تفکر اسلامی و آخرالزمانی است. دفاع از مظلوم در مقابل ظلم ظالمان، شیعه و سنی هردو بر این مطلب اجماع دارند که منجی آخرالزمان خواهد آمد و حکومت صالحان را بر زمین بنا می نهد و پایان می دهد بر ظلم و جورِ قدرت‌های حاکم.
جهانیان خواهند دید که وعده خداوند حق است و به دست توانمند منجی خویش مستضعفان را وارثان زمین خواهد کرد.
إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ…

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید