شدت یافتن حملات تروریستی داعش؛ این بار در پروان

0

مدت زیادی نیست که گروه تروریستی داعش به منطقه خراسان ورود پیدا کرده است.

داعش در ابتدا فعالیت چندانی در این منطقه از خود بروز نمی داد، اما باز گذشت زمان و با ازدیاد شکست‌هایش در مناطق شامیِ خاورمیانه، در مقابل نیروهای نظامی سوری و عراقی و همچنین ایران و نیروهای متحدش و عدم دستیابی به اهداف خویش این بار هدف خود را در منطقه‌ای پیش می برد که بستری آماده برای هر نوع فعالیت تروریستی به دلیل ناکارآمدی نظام حاکم بر کشور است، دارد.
اخیرا شواهد موجود نشانگر آن است که داعش روز به روز جریح‌تر از پیش گشته و انجام عملیات‌های تروریستی‌اش افزایش یافته است، به نظر می رسد داعش الگوی خود را گروه طالبان قرار داده است و فکر می کند که با نشان دادن توان نظامی و ترس و وحشت
می تواند همانند طالبان امتیازاتی دریافت کرده و در صورت امکان جایِ پایی در بدنه حکومت برای خود بدست آورد، این دور از انتظار نیست زیرا کشوری که در متن صلح نامه‌اش میان دو کاندید انتخابات، بندی مبنی بر بهبود شرایط اقتصادی، معیشتی، افزایش اشتغالمندی و مهم ترین موضوع که مسئله امنیتی کشور است مکتوب نگشته است. این موضوع دردآوری است که درمانش در بیداری و آگاهی مردم است؛ آری مردم، مردم باید سطح مطالبات خودرا از دولتمردان افزایش دهند و باید مهم ترین مطالبه‌شان مسئله امنیت باشد زیرا مسائل دیگر در زیر سایه امنیت رخ می دهد.
در ادامه به بخشی دیگر از فعالیت های تروریستی داعش که این بار در ولایت پروان رخ داده است اشاره می کنیم؛

به گزارش از خبرگزاری معمار وحدت ملی؛
منابع محلی از ولایت پروان می‌گویند که شام روز گذشته (سه‌شنبه، سی‌ام ثور) افراد وابسته به گروه داعش بر نمازگزاران در یک مسجد تیر‌اندازی کرده‌اند.  به گزارش خبرگزاری رشد، عبدالواسع رحیمی، آمر امنیت ولایت پروان می‌گوید که در این تیراندازی هشت تن کشته شده‌اند و هفت تن زخم برداشته‌اند. محمدهارون مبارز، فرمانده پولیس ولایت پروان می‌گوید که این رویداد در روستای خلازه‌یی از مربوطات مرکز پروان اتفاق افتاده است. خلازه‌یی از روستا‌های مربوط به شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان است که در گذشته نیز شاهد حضور افراد گروه داعش بوده است. او می‌گوید، نشانی‌های وجود دارد که این تیراندازی از سوی جنگ‌جویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) انجام شده است. تاکنون هیچ فرد و یا گروهی مسئولیت تیراندازی به نمازگزاران در پروان را به عهده نگرفته، اما گروه طالبان ادعا کرده که این تیراندازی از سوی نیروهای دولتی صورت گرفته است. به گفته این گروه، در این تیراندازی ۹ نمازگزار کشته شده و ده تن دیگر زخمی شده‌اند. وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان ادعای طالبان را رد می‌کند. نوشته داعش نماز گزاران پروانی را به رگبار بست اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید