وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث را رسماً معرفی شد

0
وزیر دولت

در این مراسم که در ارگ انجام شد و امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری نیز حضور داشت، ابتدا فرمان رئیس جمهور غنی در خصوص تقرر غلام بهاوالدین جیلانی بحیث وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از سوی داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری قرائت گردید.

بعداً نجیب آقا فهیم وزیر پیشین دولت در امور رسیدگی به حوادث صحبت کرده، گفت که در روشنایی برنامه های دولت جمهوری اسلامی افغانستان، دیدگاه روشن را در مورد مدیریت آب ترسیم و استراتیژی کاهش خطر حوادث را تدوین نمودیم که می تواند نقشۀ راه برای آینده باشد.

سپس غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث صحبت کرد و ضمن تشکر از اعتماد رئیس جمهور و رهبری حکومت، گفت که نهایت خرسندم که در خدمت قرار دارم و تعهد می سپارم که برای خانۀ مشترک ما افغانستان از هیچ گونه تلاش دریغ ننمایم.

متعاقباً رئیس جمهور غنی صحبت کرد و به روح شهدای افغانستان به ویژه شهدای رویدادهای تروریستی اخیر کشور اتحاف دعا نمود.

رئیس جمهور ضمن تشکر از زحمات، تلاش ها، مدیریت سالم و تعهد نجیب آقا فهیم وزیر پیشین دولت در امور رسیدگی به حوادث، گفت که ما نباید منتظر وقوع حوادث باشیم، بلکه باید حوادث، آب و سیلاب ها را مدیریت کنیم.

وی در اخیر سخنانش گفت که اقلیم در حال تغییر است، میزان مهاجرت نسبت به گذشته، بیشتر خواهد شد و ما باید تدابیر لازم را برای تغییرات اقلیمی داشته باشیم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید