شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در افغانستان به ۵۲۲۶ تن رسید

0
افغانستان

وحید مجروح، معاون وزارت صحت، روز چهارشنبه (۲۴ ثور)، در یک نشست خبری گفت که ۴۹ نفر در بلخ، ۲۹ نفر در کندهار، ۲۷ نفر در کابل، ۲۵ نفر در تخار، ۲۳ نفر در ننگرهار، ۲۲ نفر در هرات، ۱۰ نفر در کنر، ۱۰ نفر در پروان، ۸ نفر در بادغیس و ۷ نفر در جوزجان، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

او افزود که ۶ نفر در بغلان، ۶ نفر در میدان‌وردک، ۶ نفر در لوگر، ۵ نفر در دایکندی، ۵ نفر در پنجشیر، ۴ نفر در فاریاب، ۳ نفر در زابل، ۳ نفر در کندز، ۳ نفر در نیمروز، ۲ نفر در بامیان، ۲ نفر در فراه، ۲ نفر در هلمند، ۱ نفر در غور و ۱ نفر در لغمان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته‌ی آقای مجروح، با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۵۲۲۶ نفر رسیده است.

او گفت که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۵ نفر جان باخته اند و با این حساب، شمار فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به ۱۳۲ نفر رسیده است.

معاون وزارت صحت، هم‌چنان گفت که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲ نفر بهبود یافته اند و شمار بهبود یافتگان به ۶۵۲ نفر رسیده است.

معاون وزارت صحت، هم‌چنان گفت که تا کنون، ۴۰۲ کارمند صحی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان، ۸ نفر جان باخته‌اند. به گفته‌ی او، این آمار در حال افزایش است و وزارت صحت تلاش می‌کند تا تدابیر لازم را برای جلوگیری از مبتلاشدن بیشتر کارمندان صحی به ویرس کرونا، روی‌دست بگیرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید