تعداد مبتلایان به کروناویروس در روسیه به ۲۲۱۳۴۴ نفر رسید

0

روسیه از بریتانیا و ایتالیا جلو زد و در ردیف سوم ایستاد. تعداد مبتلایان به کروناویروس در روسیه ۲۲۱۳۴۴ نفر، در بریتانیا ۲۰۱۹۱۸۳ نفر و در ایتالیا ۲۰۱۹۰۷۰ نفر اعلام شده است.

بریتانیا و ایتالیا تعداد مبتلایان در روز دوشنبه، ۱۱ ماه مه ۲۰۲۰ را هنوز اعلام نکرده‌اند. اسپانیا با ۲۲۴۳۹۰ نفر مبتلا در ردیف دوم و آمریکا با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ردیف اول قرار دارد.

در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید