امنیت ملی افغانستان از دستگیری رهبر دیگر داعش خبر داد

0

به نقل از اعلامیۀ ریاست امنیت ملی افغانستان، الخراسانی در عملیات نیروهای امنیتی ملی و قطعات خاص پولیس از ساحۀ شرق ولایت کابل بازداشت شده است.

در اعلامیه آمده است که صهیب مسوول روابط عامه و ابوعلی، مسوول استخبارات داعش شاخهٔ جنوب آسیا نیز در این عملیات بازداشت شده اند.

ریاست امنیت ملی گفته است که این عملیات بر اساس اعترافات چهار مسوول ارشد بازداشت شدهٔ داعش و تلاش‌های تخنیکی و استخباراتی صورت گرفته است.

پیش از این، امنیت ملی افغانستان از انهدام مرکز مشترک گروه داعش و شبکه حقانی در مربوطات ناحیه یازدهم و ولسوالی شکردره کابل خبر داده بود.

این ریاست روز چهارشنبه ششم می (۱۷ ثور) در خبرنامه‌ای گفت که در چند عملیات‌ نیروهای ویژه امنیت ملی، پنج جنگجوی این داعش کشته و هشت تن دیگر آنان بازداشت شده اند.

قبل از آن، امنیت ملی از بازداشت منیب، شهروند پاکستان خبر داده بود که عضو شورای مرکزی شاخۀ خراسان داعش، قاضی، مسوول هماهنگی و ارتباط آن گروه با لشکر طیبه، شبکۀ حقانی، سپاه صحابه، جمعیت علمای اسلام و شورای پشاور طالبان بوده است.

ریاست امنیت ملی افغانستان در چهارم اپریل (۱۶حمل) از دستگیری عبدالله اورکزی معروف به اسلم فاروقی رهبر گروه تروریستی داعش شاخهٔ خراسان با ۱۹ جنگجوی دیگر این گروه در عملیات نیروهای خاص امنیت ملی خبر داد، اما زمان و مکان این عملیات را مشخص نکرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید