کشته شدن شش نفرنتیجه‌ی درگیری میان معترضان و نیروهای پولیس در ولایت غور

0

وزارت داخله‌ی کشور اعلام کرده است که در نتیجه‌ی درگیری میان معترضان و نیروهای پولیس در ولایت غور، شش نفر به‌شمول دو سرباز پولیس و یک خبرنگار محلی کشته و ۱۹ نفر دیگر به‌شمول ده سرباز پولیس زخمی شده‌اند.

صبح امروز (شنبه، ۲۰ ثور) شماری از باشندگان غور در اعتراض به روند توزیع مواد غذایی در مقابل ساختمان ولایت غور دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

سخن‌گوی وزارت داخله می‌گوید که شماری از «افراد مسلح غیرمسئول» با استفاده از فرصت به‌سوی نیروهای پولیس شلیک کرده و باعث کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن ۱۰ سرباز دیگر شده‌اند.

وزارت داخله به مردم غور اطمینان داده است که یک هیأت حقیقت‌یاب به‌زودی از مرکز برای بررسی همه‌جانبه‌ی رویداد امروز به ولایت غور می‌رود.

در همین حال، حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) در اعلامیه‌ای خواهان بررسی همه‌جانبه کشته شدن یک خبرنگار محلی در جریان اعتراضات امروز شده است. از این خبرنگار به نام احمدخان نوید، خبرنگار رادیو صدای غور یاد شده است.

شهرزاد اکبر، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز در تویتی نوشته است که تیراندازی پولیس به اعتراض‌کنندگان غیرقابل پذیرش است و تیم محلی این کمیسیون در غور جزئیات رویداد را بررسی می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید