نیویورک تایمز: ممکن است آمریکا قصد خروج از عراق را نداشته باشد

0

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که منابعی در پنتاگون و کاخ سفید احتمال ادامه حضور نظامی ایالات متحده در عراق در سطح فعلی را رد نکرده‌اند و ممکن است واشنگتن قصد خروج از بغداد را نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از شفقنا ، پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از نمایندگان دولت های ایالات متحده و عراق گفته بود که واشنگتن و بغداد قصد دارند، توافق کنند که نیروهای آمریکایی قبل از پایان سال جاری عراق را ترک کنند.

اما منابعی در پنتاگون و دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در اظهاراتی به «نیویورک تایمز» پیشنهاد کردند که دو طرف درباره تاریخ خروج نیروهای آمریکایی از عراق را همزمان با سفر رسمی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در تاریخ ۲۶ ژوئیه به واشنگتن توافق کرده اند.

با این وجود مقامات پنتاگون احتمال اینکه واشنگتن نیروهای خود را در عراق حفظ کند و تعداد آنها به ۲۵۰۰ نفر است را با تغییر وظایف آنان روی کاغذ حفظ می کنند.

نیویورک تایمز با اشاره به سفر قریب الوقوع نخست وزیر عراق به واشنگتن یادآور شد مصطفی الکاظمی با درخواست خروج تمامی نیرو‌های آمریکایی از عراق به واشنگتن خواهد رفت.

این در حالی است که وزارت امور خارجه آمریکا امروز شنبه با عنوان اینکه نشست کمیته عالی هماهنگی بین عراق و آمریکا در واشنگتن بر گسترش حمایت های آمریکا از عراق تاکید داشته است، بخشی از آنچه را که محورهای توافق راهبردی با عراق، خوانده شده، منتشر کرد، در حالی که در آن اشاره ای به خروج نظامیان آمریکا از عراق که دغدغه بسیاری از جریان ها و احزاب و نیز گروه های عضو محور مقاومت می باشد، نشده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید