پارلمان فرانسه قانونی علیه مسلمانان را تصویب کرد

0

پارلمان ملی فرانسه قانون موسوم به ضدجدایی‌طلبی که ماهیتی علیه مسلمانان دارد را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  بالاخره پس از ۷ ماه رفت و برگشت لایحه دولت فرانسه موسوم به لایحه ضدجدایی‌طلبی و چرخش آن میان سنا، مجلس سفلی و مجمع ملی فرانسه، این لایحه بالاخره تصویب شد. تصویب این لایحه در مجمع ملی فرانسه درحالی صورت گرفت که نمایندگانی از هر دو جناح چپ و راست با آن مخالف بودند. نمایندگان مجمع ملی فرانسه با ۴۹ رای مثبت در مقابل ۱۹ رای منفی و ۵ رای ممتنع این قانون را تصویب کردند.

قانون ضدجدایی طلبی، لایحه‌ای جنجالی از سوی دولت فرانسه در پاسخ به آنچه حملات اسلامگراها به قانون اساسی این کشور و اصل سکولاریته خوانده شده، است.

پس از قتل و بریده شدن سر یک معلم که کاریکاتورهای پیامبر اسلام را در کلاس به دانش‌آموزان نشان داد، وزیر کشور افراطی فرانسه این قانون را که شامل محافظت از آزادی بیان در مدارس، مقابله با نفرت پراکنی در فضای مجازی و تمکین مسلمانان به قوانین جمهوریت و سکولاریته در فرانسه می‌شد را معرفی کرد.

بسیاری از نمایندگان مجلس فرانسه، سیاستمداران این کشور و حتی نماینده آمریکا در امور آزادی بیان این قانون را افراطی و ضداسلامی می‌دانند و از آن انتقاد کرده‌اند. اما بسیاری معتقدند مکرون برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ به این قانون نیاز داشته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید