آنتونی بلینکن : اگر طالبان به قدرت برسند ، افغانستان حمایت جامعه جهانی را از دست می دهد

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت
وزیر خارجه امریکا در مصاحبه‌ای مدعی شد که واشینگتن به دنبال روشی برای پایان دادن به درگیری ۴۰ ساله در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا روز جمعه گفت در صورتی که طالبان با زور، قدرت را در افغانستان به دست بگیرد، افغانستان به کشوری طرد شده تبدیل خواهد شد.

او که با شبکه خبری ان‌بی‌سی صحبت می‌کرد، افزود: «در صورتی که طالبان کنترول افغانستان را در دست بگیرد، افغانستان حمایتی را که از جامعه بین‌المللی دریافت می‌کند، نخواهد داشت».

این مقام ارشد امریکایی گفت واشینگتن اعتقادی به راه‌حل نظامی در افغانستان نداشته و امریکا در حال بررسی روشی برای پایان دادن به درگیری ۴۰ ساله در افغانستان است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که امریکا از سال ۲۰۰۱ تا اکنون در افغانستان حضور داشته و هیچ اقدامی در خصوص این ادعا انجام نداده است.

از سوی دیگر، «سهیل شاهین»، سخنگو و عضو هیات گفت‌وگوکننده‌ طالبان در قطر، گفته تا زمانی ‏که اشرف غنی، رئیس جمهور مستقر افغانستان کنار نرود و حکومت جدیدی از طریق مذاکره سر کار نیاید، صلح در افغانستان ‏برقرار نخواهد شد‎.‎

شاهین  در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفته ‏طالبان به دنبال انحصار قدرت در افغانستان نیست و آن‌ها سلاح‌های خود را به زمین خواهند ‏گذاشت، اگر یک دولت قابل قبول برای همه طرف‌ها، به میان بیاید‎.‎

شاهین، رییس‌جمهور غنی را به جنگ‌افروزی متهم کرده و افزود: حتی در روز اول عید قربان، از ‏حمله به طالبان سخن گفته است‎.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید