سهیل شاهین : ما خواستار ایجاد یک دولت اسلامی فراگیر در افغانستان هستیم

0

سهل شاهین ، عضو هیئت مذاکره‌کننده طالبان در قطر گفته است که این گروه به دنبال تصرف افغانستان از طریق نظامی نیست.ان در قطر گفته است که این گروه به دنبال تصرف افغانستان از طریق نظامی نیست.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل ار اسپوتنیک، سهیل شاهین عضو تیم مذاکره‌کننده طالبان در گفتگو با سی‌ان‌ان، اظهار داشته است که آنها به دنبال تصرف نظامی (افغانستان) نیستند.

وی افزود: رویکرد ما این است که به یک راه‌حل صلح‌آمیز مسئله افغانستان برسیم و هدف ما نیز این است که یک دولت فراگیر و اسلامی در افغانستان داشته باشیم تا جایگزین دولت کابل شود.

شاهین تصریح کرد: ما خواستار ایجاد یک دولت اسلامی فراگیر در افغانستان هستیم که همه افغان‌ها در آن مشارکت کنند، به همین دلیل است که با طرف مقابل (دولت افغانستان) در قطر در حال مذاکره هستیم.

این عضو هیئت مذاکره کننده طالبان در مورد پیشروی نیروهایشان در نقاط مختلف افغانستان افزود: ” برخی ولسوالی‌ها بدست ما افتاد چرا که نیروهای به ما ملحق شدند، این به معنی آن نیست که ما رویکرد خود را تغییر داده‌ایم.

او نیز افزوده است که آنها ۸۵ درصد خاک افغانستان را در اختیار دارند: اگر دولت کابل ۸۵ درصد از خاک را در تصرف خود داشت حتی با ما گفت‌وگو نمی‌کردند و مذاکرات را متوقف می‌کردند اما ما این کار را نمی‌کنیم.

این درحالیست که روز گذشته، وزارت دفاع ایالات متحده امریکا نیز اعلام کرد که گروه طالبان نیمی از خاک افغانستان را در کنترل خود دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید