صلیب سرخ : با افزایش خشونت‌ها در ۶ ماه اخیر نزدیک به ۵۰ هزار زخمی را در افغانستان درمان شدند

0

کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ با نشر اعلامیه‌یی گفته است که در شش ماه اول سال جاری میلادی نزدیک به ۵۰ هزار زخمی جنگ را در افغانستان درمان کرده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ صلیب سرخ از افزایش خشونت‌ها علیه غیرنظامیان ابراز نگرانی کرده و افغانستان را یکی از مرگبارترین کشورها برای غیرنظامیان خوانده است.

در اعلامیۀ این نهاد آمده است که زنان و کودکان حدود نیمی از تلفات غیرنظامیان را تشکیل می‌دهند و به‌گونۀ میانگین روزانه ۲۷۰ نفر که زخم‌های جدی بر می‌دارند، نیاز به درمان دارند.

این کمیته گفته است که در جریان شش ماه گذشته تنها در شفاخانه حوزوی میرویس در ولایت کندهار، دو هزار و ۳۶۶ زخمی جنگ را درمان کرده است. این آمار در مقایسه به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

براساس اعلامیۀ این کمیته، در شش ماه گذشته، در هفت مرکز بازتوانی جسمی این نهاد در سراسر افغانستان به حدود ۸۰ هزار نفر کمک شده است.

ایلوا فیلیون، رئیس بخش افغانستان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفته است که این کمیته از تمام طرف‌های درگیر در جنگ خواسته است که برای محافظت از غیرنظامیان در برابر آسیب‌های بیشتر تلاش کنند.

به گفتۀ وی، تشدید خشونت‌ها در افغانستان، تخریب زیرساخت‌های آب‌ و برق و بیش از چهل سال درگیری مسلحانه نظام سلامت این کشور را تضعیف کرده است.

وی گفته است که دسترسی به مراقبت‌های صحی از مهم‌ترین نیازهای بشردوستانه در افغانستان است و کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ متعهد است که به افراد آسیب‌دیده از جنگ‌ کمک‌های فوری بشردوستانه ارایه کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید