وزارت خارجه : استقبال افغانستان از اعلامیه مشترک نماینده‌گی‌های دیپلماتیک

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت

وزارت خارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه از اعلامیه مشترک نماینده‌گی‌های دیپلماتیک استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ وزارت خارجه افغانستان با نشر یک خبرنامه امروز دوشنبه (۱۹، جولای)، اعلام کرد که شرکای بین‌المللی افغانستان طی اعلامیه‌یی تشدید جنگ و اقدامات خشونت‌بار طالبان را که سبب نقض گستردهٔ حقوق بشری مردم رنجدیدهٔ ما شده است، محکوم نمودند.

این وزارت می افزاید که اعلامیه با برجسته‌ساختن تناقض‌ها میان گفتار و کردار طالبان، بیان داشته است که طالبان علی‌الرغم نشان‌دادن آمادگی برای حل مسالمت‌آمیز جنگ افغانستان،‌ به خشونت‌ها ادامه داده و سبب کشتار روزافزون مردم، قتل‌های هدفمندانه، تخریب زیرساخت‌های حیاتی، غارت اموال و بیجاشدن مردم شده اند. در اعلامیه‌ همچنان به نقض حقوق زنان و و دختران و تعطیلی رسانه‌های خصوصی و دولتی در ساحات تحت کنترول طالبان نیز اشاره شده است.

وزارت امور خارجه افغانستان همچنان از نمایندگی‌های دیپلوماتیک آسترالیا، کانادا، جمهوری چک، دنمارک، نمایندگان اتحادیهٔ اروپا، فنلند، فرانسه، آلمان، جاپان، کوریا، هالند، دفتر نمایندهٔ ارشد ملکی ناتو، اسپانیا، سویدن، انگلستان و ایالات متحدهٔ امریکا در افغانستان، برای اتخاذ موقف اصولی‌ که در مطابقت‌ به خواست‌های دولت و ملت افغانستان قرار دارد، اظهار سپاس و امتنان می‌نماید. همگام با خواست اعلامیهٔ مشترک، ما یک بار دیگر بر برقراری آتش‌بس، ختم خونریزی و ادامهٔ مذاکرات صلح بامحتوا برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر که منجر به صلح پایدار و همیشگی در کشور شود، تأکید می‌کنیم.

قابل ذکر است که بیش از پانزده کشور و سازمان جهانی در یک اعلامیۀ مشترک امروز (دوشنبه، ۲۸ سرطان) خواهان پایان دادن خشونت‌ها از سوی طالبان در افغانستان شده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید