سرپرست وزارت دفاع : صلح تنها راه حل وضعیت فعلی است ، طالبان از راه جنگ پیروز نمی‌شوند

0

بسم‌الله محمدی؛ سرپرست وزارت دفاع ملی، صلح را تنها راه حل وضعیت فعلی کشور خوانده می‌گوید که طالبان از طریق جنگ پیروز نمی‌شوند. این در حالی‌ است که طالبان همزمان با گفتگوهای صلح، جنگ و خشونت را نیز در دو ماه اخیر افزایش داده‌اند.

سرپرست وزارت دفاع، امروز دوشنبه، ۲۸ سرطان در پیامی به مناسبت عید قربان گفته‌است: «اگر طالبان بخواهند از راه جنگ و فشار اهداف خود را بر مردم افغانستان تحمیل کنند، هرگز به این هدف دست نمی‌یابند.»

او گفتگوهای صلح را تنها راه حل بحران کنونی در کشور عنوان کرده و از طالبان خواسته‌است که راه صلح را پیش بگیرند.

او گفته که نیروهای امنیتی و دفاعی همواره در صحنه حضور دارند و به خاطر تامین صلح و ثبات در افغانستان از کشور دفاع می‌کنند.

آقای محمدی در بخشی از پیام‌اش به بسیج‌شدن مردم در حمایت از نیروهای امنیتی و در برابر طالبان تاکید کرده و گفته‌است: «حمایت و ایستادگی شما ملت عظیم افغانستان در چارچوب بسیج ملی ‏در کنار نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، انگیزه و اراده‌ این نیروها را بیش‌تر از پیش ‏قوی‌تر کرده و نگرانی‌های ناشی از تهدیدات موجود را کاهش داده‌است.»

به گفته او تداوم حمایت مردم از نیروهای امنیتی می‌تواند این نیروها را به دستاوردهای بزرگ‌تر برساند.

سرپرست وزارت دفاع در ادامه تاکید کرده‌است که نیروهای امنیتی و دفاعی از تمامیت ارضی، استقلال، حاکمیت ملی و ارزش های کشور محافظت می‌کنند.

این در حالی ‌است که در دو ماه اخیر حملات طالبان در اکثر ولایات کشور افزایش یافته و باعث سقوط ده‌ها ولسوالی شده‌است.

نیروهای دولتی در هفته‌های اخیر توانسته‌اند بیش از ۲۴ ولسوالی را از طالبان پس بگیرند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید