سیل در آلمان و جان باختن دستکم ۱۵۶ نفر

0
عملیات امداد و نجات در غرب آلمان ادامه دارد. دستکم ۱۵۶ نفر کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ منابع رسانه‌ای به نقل از مقام‌های پولیس از افزایش تلفات سیل در کشورهای اروپایی به ۱۸۳ کشته خبر دادند.

خبرگزاری فرانسه در خبری به نقل از منابع پولیس گزارش داد، شمار تلفات سیل در المان به ۱۵۶ نفر رسید و مجموع کل کشته‌های سیل در اروپا به ۱۸۳ شخص رسیده است.

دویچه وله  آلمان هم گزارشی میدانی درباره مناطق سیل زده در این کشور اروپای غربی منتشر کرد و در آن از وضعیت بحرانی این مناطق خبر داد.

طبق این گزارش، به رغم تشدید تلاش‌های امدادی در مناطق سیل زده غرب آلمان، بحران تشدید شده و سیل به بخش‌هایی از شرق آلمان و همچنین اطریش هم گسترش یافته است.

گزارش میدانی این تلویزیون نشان می‌دهد که سیل در مناطق غربی آلمان تخریب گسترده‌ای بر جا گذاشته و جان بیش از ۱۵۰ نفر را گرفته است. البته خبرگزاری فرانسه در گزارش خود تعداد تلفات را ۱۵۶ نفر عنوان کرده است.

به گزارش دویچه وله، بیش از ۸۵۰ نظامی آلمان با تجهیزات ارتش این کشور در حال کمک به عملیات امدادرسانی در مناطق سیل زده هستند.

زیر آب رفتن جاده‌ها، دوکان ها و منازل مسکونی در مناطق سیل زده آلمان، گل و لای شدید ناشی از آن و مفقود بودن ده‌ها نفر باعث شده که مقام‌ها از احتمال افزایش تلفات خبر دهند.

رسانه‌ها خبر دادند که «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان قصد دارد از مناطقی که سیل اخیر آنها را ویران کرده است، بازدید کند. مرکل پیش از وقوع سیل به منظور دیدار با جو بایدن به امریکا رفته بود.

سیل علاوه بر آلمان، در بلجیم، سویتزرلند، فرانسه، هالند، اطریش هم مشکلات بسیاری را ایجاد کرده و طبق تازه‌ترین خبرها، در مجموع جان ۱۸۳ اروپایی را گرفته است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید