دیدار و گفتگوی روئسای جمهور افغانستان و ازبکستان

0

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در نخستین روز سفرش به ازبکستان قبل از ظهر امروز پنجشنبه (۲۴ سرطان) با شوکت میرضیایف رئیس جمهور اوزبیکستان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ رئیس جمهور غنی و هیات همراه اش در قصر کوک سرای مقر ریاست جمهوری ازبکستان از سوی رئیس جمهور شوکت میرضیایف، مورد استقبال گرم قرار گرفت.

سپس رؤسای جمهور دو کشور در مورد مناسبات دوجانبه، تجارتی و ترانزیتی در چوکات فصل جدید روابط و ارزش افغانستان در اتصال منطقوی بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به موقعیت و نقش افغانستان منحیث چهارراه منطقه، گفت که افغانستان با ثبات، صلح آمیز و مترقی به نفع منطقه و همسایه ها است، بناً نقش و همکاری تمام کشورها به شمول ازبکستان در صلح افغانستان مهم و حیاتی می باشد.

شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان، گفت که کشورش در کنار حکومت و مردم افغانستان به همکاری دوامدار خویش در عرصه های مختلف، متعهد است.

گفتنی است که رئیس جمهور غنی، صبح امروز در رأس یک هیأت عالی رتبه دولتی به منظور اشتراک در کنفرانس بین المللی تحت عنوان “آسیای مرکزی و جنوبی: اتصال منطقوی، فرصت‌ها و چالش‌ها” رهسپار اوزبیکستان گردید.

ارگ ریاست جمهوری گفته که آقای غنی در جریان این سفر برعلاوه اشتراک و سخنرانی در کنفرانس متذکره، با شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان و شماری از نمایندگان کشورهای اشتراک کننده به گونه جداگانه در مورد روابط دوستانه و دوامدار و گسترش همکاری ها در عرصه های مختلف با افغانستان در چوکات فصل جدید، بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

قرار است که کنفرانس بین‌المللی “آسیای مرکزی و جنوبی: اتصال منطقوی، فرصت‌ها و چالش‌ها” از تاریخ ۱۵ الی ۱۶ جولای (۲۴ و ۲۵ سرطان) در تاشکند-ازبکستان برگزار گردد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید