واکنش روسیه به تخلیه افغان ها از کشور توسط امریکا

0
memaarpress.com - خبرگزاري معمار وحدت
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با نقل سخنان میخائیل ژوانتسکی، طنزپرداز مشهور روس به تصمیم مقامات امریکایی مبنی بر آغاز تخلیه افغان هایی که در کشور به امریکایی ها کمک کرده اند، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  به نقل از اسپوتنیک، کاخ سفید قبلاً تأیید کرده بود که تخلیه افغان هایی که به امریکایی ها کمک کردند از اواخر ماه جولای آغاز می شود. واشینگتن قصد دارد قبل از خروج نهایی نیروهای امریکایی از این کشور، همه شهروندان افغانی  واجد شرایط را از افغانستان خارج کند.

خانم زاخارووا در چینل تلگرامی خود نوشت: “یاد ژوانتسکی افتادم:” همه چیز را درست کرد،بیائید. نظم کامل برقرار است.”  “امریکایی ها چنان دموکراسی را در افغانستان درست کرده اند که حداقل باید مردم را بیرون برد تا دیگر به آنجا نیایند. همه چیز به این شکل است.”

ضمیر کابلوف ، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه درامور افغانستان و مدیر بخش دوم آسیا در وزارت خارجه روسیه، روز چهارشنبه گفت که طالبان کنترول بیش از نیمی از بیش از ۴۰۰ شهرستان افغانستان را در دست خود گرفته اند. جنگ در افغانستان، طبق پیش بینی او ، ممکن است دو ماه دیگر ادامه داشته باشد ، اما طالبان کنترول کامل افغانستان به دست نخواهند آورد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید