نادر نادری : طالبان در دوماه گذشته ۲۶۰ ساختمان اداری را تخریب کردند

0

نادر نادری؛ رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی می‌گوید که طالبان در حملات چند هفته اخیر پس از تصرف ۱۱۶ ولسوالی ۲۶۰ ساختمان و تعمیر اداری و خدمات عامه به ارزش ۵۰۰ میلیون دالر را تخریب کرده‌اند. به گفته او، با سقوط ولسوالی‌ها ۱۳ میلیون نفر از خدمات دولتی محروم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، امروز پنج‌شنبه، ۲۴ سرطان در یک نشست خبری گفت: «گروه طالبان در چند هفته اخیر با تصرف ۱۱۶ ولسوالی در ۲۹ ولایت کشور ۲۶۰ تاسیسات عامه و تعمیر اداری را کلا و قسما تخریب کرده‌است.»

آقای نادری افزود: «میزان چور و چپاول تجهیزات عامه نیز در ۸۲ ولسوالی ۱۰۰ درصد، در ۱۸ ولسوالی ۷۰ تا ۹۰ درصد، در ۱۴ ولسوالی ۶۰ درصد و در ۳۵ ولسوالی تا ۵۰ درصد بوده‌است.»

به گفته او، با تخریب این تاسیسات و تعمیرات اداری، حدود ۱۳ میلیون شهروند کشور از خدمات دولتی محروم شده‌اند.

رییس کمیسیون اصلاحات اداری همچنین گفت که در این مدت، حدود ۵۰ هزار کارمند خدمات ملکی به خصوص کارمندان زن در مناطق تازه تصرف‌شده از سوی طالبان متضرر شده‌اند.

او اضافه کرد که در برخی از موارد حتی به کارمندان صحی زن، اجازه خارج‌شدن از خانه داده نشده‌است: «برای خانم‌ها واضح گفته شده‌است که از خانه بیرون شده نمی‌توانند.»

این در حالی ‌است که در این اواخر گروه طالبان حملات خود را در سراسر کشور افزایش داده‌است.

تاکنون در نتیجه تشدید حملات این گروه‌ ده‌ها ولسوالی در بیشتر ولایات کشور سقوط کرده‌است.

پس از سقوط ولسوالی‌ها ساکنان شماری از ولایات در برابر طالبان بسیج شده‌اند که قرار است از این افراد در چارچوب ارتش محلی در کنار نیروهای امنیتی فعالیت کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید