شینواری ، سخنگوی مشترک نیروهای امنیتی : کشته و زخمی شدن نزدیک به ۲۰۰۰ جنگجوی طالب طی سه روز گذشته

0

سخنگوی مشترک نیروهای امنیتی می‌گوید که در سه روز گذشته در ۲۵ ولایت کشور نزدیک به ۲ هزار جنگجوی طالب کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ اجمل عمر شینواری، امروز چهارشنبه (۲۳ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت:” نیروهای امنیتی و دفاعی در سه روز گذشته ۹۸ عملیات که شامل عملیات ضربات هوایی، توبچی، تصفیوی خاص و انداخت سلاح‌های ثقیله می‌شود را در ۲۵ ولایت به شکل مستقلانه و مشترک انجام داده اند”.

آقای عمر افزود:” در نتیجه این عملیات ۱۳۶۹ جنگجوی طالب در ۲۵ ولایت کشور کشته، ۶۰۵ تن زخمی و ۴۹ تن دیگر آنها دستگیر شده اند”.

وی از تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در این جنگ‌ها چیزی نگفت.

وی بیان داشت:”طالبان تحت تسلط شان دارای ‌های مردم و تاسیسات عام المنفعه را چور و تخریب می‌کنند اما ما به ملت خویش تعهد می‌سپاریم که به زود‌ترین فرصت جواب جنایت آنها را می‌دهیم”.

سخنگوی مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی گفت:” پلان عملیات‌های تعرضی نهایی شده است که به اساس آن به زودی دستاورد‌های بزرگ را در سطح تاکتیکی و اوپراتیفی شاید خواهیم بود”.

آقای شینواری درباره نصب و فعال شدن سیتسم دفاعی در میدان هوایی کابل نیز معلومات داده گفت:” سیستم دفاعی هوایی در میدان هوایی کابل نصب و فعال شده است که برای دفع سلاح‌های ثقیله یک سیستم ثابت شده جهانی است”.

وی تصریح کرد، این سیستم به شکل استراتیژیکی توانایی مدافعه یک کشور را دارد وقتیکه یک سلاح ثقیل هر نقطه بالای کشور انداخت می‌شود زیگنال داده و محل انداخت و نشست موشک‌ها را ثابت نموده و توانایی دفع و خنثی آن را دارد.

گفتنی است که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، طالبان حملات شان را افزایش داده و در حال حاضر در ۲۵ ولایت کشور عملا جنگ جریان دارد و از سوی هم گفتگو‌های صلح از چندین ماه به این سوی متوقف شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید