هواپیمای حامل جنرال مرادعلی از آسمان دایکندی برگشت

0

منابع می‌گویند که هواپیمای حامل مرادعلی مراد؛ والی تازه تعیین‌شده دایکندی از فضای این ولایت بازگشته‌است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ گفته شده که هواپیمای حامل آقای مراد پس از دریافت تماس از سوی سرور جوادی؛ معین اداره ارگان‌های محلی از مرکز، بازگشته‌است.

علی‌اکبر جمشیدی؛ نماینده مردم دایکندی در مجلس نمایندگان گفته است که هواپیمای حامل مرادعلی مراد و همراهانش به تازگی در میدان هوایی شهید عبدالعلی مزاری بامیان فرود آمده‌است.

قرار بود مرادعلی مراد، امروز چهارشنبه، ۲۳ سرطان به عنوان والی جدید دایکندی معرفی شود.

پیش از آن، رشیده شهیدی به عنوان والی دایکندی کار می‌کرد. خانم شهیدی از نزدیکان محمد محقق است.

مخالفت محقق با تقرری مراد

منابع معتبر و آگاه به روزنامه اطلاعات گفته است که دلیل برگشت هواپیمای حامل مرادعلی مراد از آسمان نیلی، مخالفت محمد محقق، مشاور ارشد رییس‌جمهور اشرف غنی در امور سیاسی و امنیتی با انتصاب او به‌عنوان والی دایکندی بوده است.

به‌گفته‌ این منابع، آقای محقق صبح امروز به رییس‌جمهور غنی تماس گرفته و گفته است که براساس توافق دو طرف، والی دایکندی باید از افراد نزدیک به او مقرر می‌شد، اما در تعیین مرادعلی مراد نه با او مشورت شده و نه پست بدیلی پیشنهاد شده است.

طبق اظهارات این منابع، محقق در این تماس به آقای غنی گفته است که از میان او و مرادعلی مراد باید یکی را انتخاب کند و در صورتی که توافق میان دو طرف عملی نشود، او از سمت مشاوریت استعفا خواهد کرد.

منابع همچنین گفته‌اند که پس از تماس محقق به غنی، از دفتر ریاست‌جمهوری به هیأت همراه مرادعلی مراد تماس گرفته شده و آنان به کابل فراخوانده شده‌اند.

مراد رتبه‌ نظامی سترجنرالی دارد. او پیش از این به‌عنوان معاون رییس ستاد ارتش، معیین ارشد امنیتی وزارت داخله و فرمانده گارنیزیون کابل ایفای وظیفه کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید