گفتگوی تلفنی اردوغان و جین پینگ ؛ محورهای گفتگو گسترش روابط و حقوق اویغورها

0
رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلیفونی با رئیس‌جمهور چین بر اهمیت زندگی تُرک‌های اویغور در شرایط برابر رفاه، آزادی و آرامش با شهروندان چینایی از منظر انقره تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان و شی جینپینگ، روئسای جمهور ترکیه و چین پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای تلیفونی گفتگو کردند.

به گزارش مرکز «ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه»، اردوغان در این تماس تلیفونی با رئیس‌جمهور چین بر اهمیت زندگی تُرک‌های اویغور در شرایط برابر رفاه، آزادی و آرامش با شهروندان چینای از منظر انقره تاکید کرد.

طرفین همچنین در این تماس اقدامات لازم برای گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های تجارت، سرمایه‌گذاری، انرژی، نقلیات و صحت را بررسی کردند.

اردوغان با یادآوری فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد برقراری روابط میان ترکیه-چین، از تمایل خود برای گرامیداشت این مناسبت به شکل شایسته بین دو کشور سخن گفت.

رئیس‌جمهور ترکیه به پتانسیل بالای همکاری بین دو کشور در همه زمینه‌های اقتصادی و دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی اشاره کرده و گفت که کارگروه مشترک در سطح بالا نیز به گسترش همکاری میان دو کشور کمک خواهد کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید