دیدار و گفتگوی حنیف اتمر با قریشی / پناه‌گاه‌ها و منابع طالبان در پاکستان مسدود شود

0

محمد حنیف اتمر؛ وزیر امور خارجه در حاشیه چهارمین نشست گروه تماس افغانستان در چارچوب سازمان شانگهای در تاجیکستان با همتای پاکستانی خود شاه‌محمود قریشی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛  وزارت خارجه در اعلامیه می گوید ، در این دیدار آقای اتمر تاکید کرده است که پناه‌گاه‌ها و منابع تمویل طالبان در پاکستان مسدود شود.

طبق اعلامیه اتمر و قریشی پیرامون تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در خصوص موفقیت روند صلح افغانستان، همکاری عملی پاکستان با افغانستان در امر مبارزه مشترک با تروریزم و تأمین صلح و ثبات پایدار در کشور و منطقه، ملاقات و گفتگو کرده‌اند.

وزیر امور خارجه روی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان صحبت کرده و تقویت همکاری‌های منطقه‌ای را در کنار حمایت‌ها و همکاری‌های جامعه جهانی با افغانستان در موفقیت روند صلح مهم و با اهمیت دانسته است.

اتمر حضور جنگجویان خارجی و شبکه‌های تروریستی را در کنار طالبان در افغانستان تهدید بزرگ به منطقه و جهان خوانده و بر همکاری عملی کشورهای منطقه به‌ویژه پاکستان در خصوص بستن پناه‌گاه‌ها و منابع تمویل طالبان و تشویق این گروه برای از سرگیری مذاکرات معنی‌دار صلح تاکید کرده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده است که قریشی، بی‌ثباتی افغانستان را بی‌ثباتی منطقه عنوان کرده و از تداوم حمایت‌های کشورش برای یک افغانستان باثبات به وزیر امور خارجه اطمینان داده است.

وزیر خارجه پاکستان ضمن اشاره به اهمیت کاهش خشونت‌ها و استقرار آتش بس در افغانستان، تعهد کشورش را برای تلاش در راستای ترغیب طالبان به مذاکره و دریافت راه حل سیاسی، ابراز کرده است.

پاکستان از سال‌های به این سو متهم به حمایت از طالبان است.

مقام‌های پاکستانی می‌پذیرند که زخمیان طالبان در پاکستان تداوی می‌شوند و همچنین خانواده‌های آنها در آن کشور هستند.

اخیرا با تشدید جنگ در کشور، مقام‌های افغان می‌گویند، شفاخانه‌های پاکستان از زخمیان طالبان پر شده است.

به تازگی تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که گویا افرادی در مراسم تشییع جنازه یک عضو طالبان شرکت کرده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید