دیدار و گفتگوی عبدالله با جنرال مکنزی ؛ افغانستان و امریکا به همکاری‌های مشترک نظامی خویش ادامه می‌دهند

0

جنرال فرانک کنت مکنزی فرمانده نیروهای ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا (سنتکام) گفته که کشورش به حمایت خود از افغانستان ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی،‌امروز سه‌شنبه (۲۲ سرطان) با جنرال فرانک کنت مکنزی در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

داکتر عبدالله در این دیدار با تشکر از زحمات و تلاش‌های جنرال اسکات میلر فرمانده پیشین نیروهای ناتو و حمایت قاطع در افغانستان، ابراز امیدواری نمود که تغییر مسوولیت در این مرحله و انتقال فرماندهی در حوزه‌ی افغانستان به آقای مکنزی در فصل جدید روابط و همکاری‌ها میان دو کشور به تقویت و گسترش همکاری‌های مشترک میان قوای مسلح دو کشور بینجامد.

وی همچنان درباره‌ آخرین پیش‌رفت‌ها و تحولات در روند صلح صحبت کرد و با تأکید بر اراده‌ مردم افغانستان برای دست‌یافتن به صلح عادلانه و پایدار گفت که هیچ‌نیرویی نمی‌تواند اراده‌ خود را به زور بر مردم افغانستان تحمیل نماید و طالبان با درس‌گرفتن از تاریخ باید از این فرصت برای رسیدن به صلح استفاده نمایند.

جنرال مکنزی نیز گفت که ایالات متحده‌ امریکا در فصل جدید روابط خود به ادامه‌ همکاری‌های مشترک با جمهوری اسلامی افغانستان، ارایه کمک و مشوره به نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان و حمایت از تلاش‌های مبارزه با دهشت‌افگنی ادامه می‌دهد.

جنرال مکنزی نیز در صحبت‌های خود گفت که مشکل افغانستان راه حل نظامی ندارد و یگانه راه حل مناسب برای قضیه افغانستان مذاکره و گفت‌وگو است تا جنگ و افزایش خشونت‌ها.

گفتنی است که جنرال مکنزی، روز گذشته با رئیس جمهور غنی نیز در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد. در این دیدار‌ در خصوص فصل نو و همکاری ایالات متحده امریکا با نیروهای امنیتی و دفاعی، از جمله قوای هوایی افغانستان در چارچوب فصل نو روابط، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید