ادامه سریال سقوط ؛ دو ولسوالی مالستان غزنی و سیغان بامیان به دست طالبان افتاد

0

منابع محلی سقوط ولسوالی‌های مالستان غزنی و سیغان بامیان را تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ فاطمه رحیمی؛ عضو شورای ولایتی غزنی گفته است که ولسوالی مالستان پس از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان حوالی ساعت ۳:۰۰ بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه، ۲۱ سرطان) سقوط کرده‌ است.

این عضو شورای ولایتی افزوده است که این ولسوالی به دلیل شایعات و تبلیغات طالبان و عدم هماهنگی درست میان نیروهای امنیتی به دست طالبان افتاده است.

او گفت که در جریان درگیری چند تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند، اما به گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده است.

خانم رحیمی که اکنون در مالستان به سر می‌برد گفت که پس از سقوط ولسوالی نیروهای امنیتی یک عملیات را برای بازپس‌گیری به راه انداخته بود، اما موفق نشده است.

او همچنین گفت که طالبان پس از تصرف طالبان روی حمله بر ولسوالی جاغوری متمرکز شده است.

به گفته او، شب گذشته در اثر حمله جنگجویان طالبان بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی و مردمی در ساحه تنگی الغزار حوتقل حمله کردند که در نتیجه آن یک تن از نیروهای امنیتی کشته شده است.

خان رحیمی تاکید کرد که نیروهای امنیتی پس از سقوط مالستان به ولسوالی جاغوری عقب نشینی کرده و اکنون تمام نیروها تلاش دارند تا جلو حمله طالبان در این ولسوالی را بگیرند.

سقوط سیغان بامیان

همزمان منابع محلی در بامیان از سقوط ولسوالی سیغان این ولایت خبر داده‌اند. دیروز نیز ولسوالی کهمرد این ولایت سقوط کرده بود.

محمد یوسف مظهری؛ عضو شورای ولایتی بامیان به خبرگزاری افق گفت که نیروهای امنیتی مستقر در این ولسوالی حوالی ساعت ۰۱:۰۰ شب گذشته (دوشنبه، ۲۱ سرطان) پس از درگیری اندک با جنگجویان طالبان از این ولسوالی عقب‌نشینی کرده‌اند.

این عضو شورای ولایتی افزود که اکنون مرکز این ولسوالی به تصرف طالبان درآمده‌است.

آقای مظهری افزود که نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی سیغان تمام تجهیزات و امکانات مقابله با اعضای طالبان را داشتند،‌ اما نبود انگیزه و اراده برای ایستادگی در برابر طالبان باعث شد، این ولسوالی سقوط کند.

این در حالی‌ است که یک روز پیش، ولسوالی کهمرد این ولایت نیز به دست طالبان سقوط کرده بود.

این نخستین‌بار است که دو ولسوالی در ولایت سابقا امن بامیان به دست طالبان، سقوط می‌کند. این رویداد نگرانی‌ها درباره توسعه دامنه ناامنی و جنگ به مناطق مرکزی کشور را افزایش می‌دهد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید