تنیس | تمام! تاریخ سازی صربیناتور در لندن؛ نواک جوکوویچ فاتح گرنداسلم ویمبلدون شد

0

صربیانتور سرانجام به بیستمین گرنداسلم خود رسید.

نواک جوکوویچ با شکست متئو برتینی ایتالیایی فاتح گرنداسلم ویمبلدون شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در فینال مسابقات تنیس ویمبلدون، از ساعت ۱۷:۳۰ نواک جوکوویچ، نفر اول جهان به مصاف متئو برتینی رفت. در ست اول این بازی صربیناتور نمایش درخشانی ارائه کرد و توانست با حساب ۵-۲ از رقیب ایتالیایی اش پیش بیفتد اما برتینی که خیال عقب نشینی نداشت، با یک عملکرد خارق العاده کار را به تساوی کشاند و در تای بریک، موفق به شکست جوکوویچ شد. جوکوویچ که آرام به نظر می رسید در ست دوم بازی خوب خودش را ادامه داد و ۶-۴ برنده شد. ست سوم نیز به همین صورت پیش رفت و صربیناتور با عملکرد خوبش ۶-۴ پیروز شد.

ست پایانی بازی که یک ست بسیار حساس بود، جوکوویچ با بریک تماشایی خود در حالی که ۲-۳ عقب بود، موفق شد ست را با برتری ۶-۳ به سود خود به اتمام برساند و فاتح گرنداسلم ویمبلدون شود. این ششمین قهرمانی جوکوویچ در مسابقات ویمبلدون بود.

نواک جوکوویچ
نواک جوکوویچ

جوکوویچ با قهرمانی در مسابقات ویمبلدون ۲۰۲۱ به بیستمین گرنداسلم خود رسید و پس از مدتها تلاش، به راجر فدرر و رافائل نادال در تعداد قهرمانی ها در مسابقات گرنداسلم رسید. بدون شک این نمایش درخشان جوکوویچ در المپیک و بعد از آن یو اس اوپن ادامه خواهد داشت. در صورت اینکه جوکوویچ فاتح المپیک و تنیس آزاد آمریکا شود، به لقب Golden slam یا اسلم طلایی خواهد رسید. اسلم طلایی به تنیسوری می گویند که فاتح المپیک و ۴ گرنداسلم سال شود. اکنون چیزی که مشخص است، آمادگی فوق العاده جوکوویچ است که او را بی رقیب کرده است.

باید دید که رافائل نادال و راجر فدرر می توانند در مسابقات آینده به آمادگی لازم برای رقابت با نوله برسند یا خیر!

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید